Мукачеву потрібен молодіжний студентський центр

Студенти Мукачівського державного університету, їх працевлаштування та необхідність створення молодіжного студентського центру праці в області.

Мукачеву потрібен молодіжний студентський центр

Такими були основні питання «круглого столу», організованого молодіжною громадською організацією «Фундація Регіональних Ініціатив». Захід базувався на опитуванні студентів МДУ щодо працевлаштування, проведеному з 20-до ЗО жовтня цього року.

Основною метою опитування було визначення думки самих студентів щодо проблем із першим робочим місцем та працевлаштуванням загалом. «Круглий стіл», в якому взяли участь студенти, члени громадських організацій, представники влади, районного центру зайнятості, підприємств, фінансових установ став майданчиком для обговорення цих насущних для студентів питань.

Проаналізувавши успішність, вміння користуватися комп'ютером, знання іноземних мов, 83 % студентів визначили, що вони не тільки хочуть працювати за фахом, а й у них вистачить для цього знань. 16 % не хотіли б працювати за спеціальністю. 28 % опитаних студентів визнали, що знань, які вони мають на сьогодні, поки що недостатньо. Це студенти здебільшого першого та другого курсів.

Що стосується безпосередньо питання працевлаштування, то 48% студентів впевнені, що вони знайдуть собі роботу протягом місяця після отримання диплома. 10,8 % студентів запевняють, що знайдуть собі роботу вже наступного ж дня після отримання диплома, а 27 % -навпаки - стверджують, що їм знадобиться більше часу, і вони влаштуються на роботу протягом року; 6 % просто не знають, що вони будуть робити з дипломом, і 7 % - стверджують, що він не знаходиться їм при працевлаштуванні.

Учасники «круглого столу» зійшлися на тому, що серед студентів побутує стереотип, що без зв'язків, грошей роботу знайти зараз практично неможливо. Це підтвердили і результати опитування. Випускники розраховують на допомогу батьків, родичів та їх зв'язків (55,4%), друзів (10,5%), грошей (8,6%). 20,6% студентів все ж таки сподіваються на власні знання. 11,7% - на допомогу адміністрації МДУ та 10% будуть шукати робоче місце через Державний центр зайнятості. 8,6% опитаних студентів сподіваються, що їм просто пощастить і вони отримають роботу без особливих проблем та підтримки з боку, а 8,3% вважають, що про це ще рано думати.

Продовжуючи навчання у вузі, 31,4% студентів підробляють, 6,6% із них - за спеціальністю, що дає їм додаткові теоретичні знання та практичні навички в тій сфері діяльності, якою вони планують займатися в майбутньому. 6,6% вже постійно працюють, 3,7% - за спеціальністю. Але все-таки переважна більшість (51,7%) не має досвіду роботи.

35,4% студентів висловили бажання отримувати заробітну плату в розмірі 1000-2000 грн. та 61% - понад 2000 грн. на місяць. 750-1000 грн. не проти заробляти 4% з опитаних студентів. Були і такі (2%), які би погодились на 530 грн. на місяць.
Після закінчення вузу у студентів часто постає питання не тільки праце-влаштуватися, але й «де» працювати. Опитавши студентів МДУ, ми приємно здивувалися, адже більшість опитаних (51,4%) бажають залишитися в рідному місті. Це є позитивним аспектом, адже тоді наше місто не втрачає молодих, талановитих, перспективних працівників, які можуть приносити користь, прибутки підприємствам міста, і, відповідно, самому місту. Все ж таки (25,7%) хотіли б покинути Мукачево і працювати у великих містах України, таких як Київ, Харків, Львів та інших. Інші планують поїхати працювати за кордон (26%).

Бажання виїхати в інші міста чи країни - результатом того, що там праця оплачується вище, що більшою мірою цінується розумова робота. Така еміграція вигідна для «приймаючих» країн, оскільки вони часто мають можливість обирати висококваліфіковані кадри. Ще одне питання, яке стосується саме того, «де» працювати. Після закінчення МДУ більшість (61%) студентів хотіла би відкрити власний бізнес. Певна частина опитаних охоче працюватиме на державній службі (13%) і також у приватному секторі (24%), якщо буде така можливість, звернутися до Державного центру зайнятості планує 3,7% студентів, яких ми опитали, а не працювати взагалі - 1,7%. Для того, щоб проблема працевлаштування молоді в регіонах не залишалась невирішеною, щоб допомогти студентам МДУ - та загалом молоді міста з працевлаштуванням, представники «МГО Фундація Регіональних Ініціатив» та Студентська рада МДУ вбачають необхідність відкриття «Студентського молодіжного центру зайнятості», який би створював необхідні умови для працевлаштування молоді, допомагав з пошуком роботи, першого місця, тримав зв'язки з різними фірмами, які взмозі допомогги в цьому питанні й відслідковував би сучасні тенденції на ринку праці та пропозиції працевлаштування разом із мережею уже існуючих центрів молодіжного працевлаштування та державним центром зайнятості. В необхідності створення такого центру також переконані 88% опитаних студентів. З цим погодились і учасники «круглого столу».

Представники приватних підприємств, які були присутні на заході, висловили думку, що через молодіжний центр зайнятості їм буде простіше підбирати кваліфіковану молодь. Адже Державний центр зайнятості поки не приділяє стільки уваги потребам молоді, як того потребує час. А молодіжний центр міг би стати проміжною ланкою між молоддю і потенційними роботодавцями.

Мар'яна Савицька, Іван Гарагонич
15 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
» Всі новини