60 службовців – прикордонників мали змогу відкрити для себе сторінки часу правління Сталіна.
У своєму виступі Борис Марухнич підкреслив факт геноциду українського народу в 1932-1933 роках. „Якщо не назвати злочини злочинами, – сказав він, - і не засудити систему, яка спричинила погибель мільйони невинних людей, то ми ніколи не піднімемось з колін”.
Увазі присутніх було представлено перегляд документального фільму „Великий злам”.
Мер міста Галина Цар зауважила: «Можна призвичаїтись до всього - до репресій, до війни, особливо, якщо серед жертв не ти, не твої рідні, друзі. Але не нами придумано: хто зневажає своє минуле, той позбавлений майбутнього. Тому я завдячую Президентові України Віктору Ющенку, який зумів поставити питання Голодомору по державницьки. Як результат, чимало країн визнали Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу. Серед них — США, Канада, Грузія, Естонія, Польща, Угорщина, Литва, Італія, Аргентина, Іспанія, Перу. Інші – в роздумах. Та, зрештою, важливо, аби передовсім наш народ поставився до цього з усією відповідальністю заради прийдешніх поколінь, бо ж сказано: хто не пам’ятає чи не хоче пам’ятати своєї історії, той ризикує діждатися її повторення. Адже, як розповідають експерти, смертність у 1932-1933 рр. була такою високою, що чимало сільських рад припиняло реєстрацію кончин. А древні мудреці вважали: якщо згадати ім’я полеглої людини - її дух воскресне».
***
22 листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодомору й політичних репресій.
csapi 2008-11-12 / 19:26:00
И чопские пограничники с тех пор не пускают чопских жителей на Тису рыбачить...
Кусi 2008-11-12 / 19:23:00
Для митникiв "голодомор" це коли iз-за приiзду провiряючих кордон "стоiть" (на жаргонi мiсних). На однiй зарплатi сiмьi митникiв голодують.