«Призупинити на час розгляду справи у суді дію п.3 Рішення виконавчого комітету Ужгородської Ради від 24 вересня 2008 року за № 378 «Про мережу установ освіти м. Ужгорода у 2008-2009 навчальному році. Призупинити на час розгляду справи у суді дію наказу Управління освіти Ужгородської міської Ради № 398 від 06 жовтня 2008 року до вирішення справи по суті».
Отже, поки не буде остаточного рішення, чи правомірно міська рада скоротила групи продовженого дня у загальноосвітніх школах, з батьків не можуть вимагати платити за перебування там їхніх дітей.
До позову п. Коцура вже приєдналися батьки ще 254 дітей, ще 150 заяв потребують вивчення. Наступне судове засідання у справі відбудеться 5 грудня. Як юрист він радить батькам поки не сплачувати гроші і спокійно залишати дітей після уроків у школі.
Як повідомив днями на брифінгу начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак, є лист Міністерства освіти від 22.10.08 №1/9-685, де зазначено, що фінансування груп продовженого дня за рахунок батьківської плати суперечить чинному законодавству. Крім того, за бюджетним кодексом, фінансування освіти з держаного бюджету здійснюється за формульним розрахунком на одного учня. І якщо, наприклад, у Воловецькому районі бюджет закладів освіти складає 22 млн. грн. на цей рік, то в Ужгороді — 75 млн. Інша справа, на які пріоритети влада вирішила їх використати, принаймні діти молодших класів, які опиняться на вулицях, до них, вочевидь, не належать.
За словами Мотильчака, обласне управління освіти не має прямого впливу на рішення Ужгородського міськвиконкому і тому зарадити скороченню кількості груп продовженого дня можуть хіба батьки та вихователі, які залишаються без роботи.
Як уже повідомлялося, в школах усіх адміністративних одиниць області кількість груп продовженого дня залишилася на рівні минулих років, а подекуди і зросла, лише в Ужгороді зі 104 залишили 28 (нібито є намір збільшити цю кількість до 35) груп для соціально вразливих категорій.