Автори книги - голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, науковець Федір Гамор та журналіст Борис Кушнір. Назву їй дали слова українського поета, етнографа і громадського діяча ХІХ ст. Івана Вагилевича: "Ніде поезія природи не виявляється так яскраво, як у горах, де земля більше наближена до неба..." Видання порушує питання охорони довкілля, сталого розвитку Карпат- природної серцевини Європи. У книзі використані аналітичні матеріали провідних фахівців, науковців України і їхніх зарубіжних колег, у яких ідеться про необхідність міжнародної координації зусиль усіх природоохоронних відомств і структур у межах Рамкової конвенції про охорону довкілля та сталий розвиток Карпат під егідою Ради Європи, розробки Екологічної Конституції Європи.
Задум авторів розкривають назви розділів: "Карпати - одне із чудес Європи", "Природні легені континенту", "Вода - це Господні очі", "Карпатські ліси -унікальний релікт і резерват біорозмаїття", "Випробуваня паводками", "Роль місцевих і регіональних влад та неурядових організацій у вирішенні екологічних проблем регіону" і т.д. Тексти подано українською та англійською мовами.
Книгу "Земля, наближена до неба" було вручено всім учасникам засідання ради Карпатського єврорегіону, яке відбулося в Ужгороді. На ньому вирішено оголосити наступний рік Роком Карпат, а також провести у 2009-му в Україні під егідою Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи міжнародну науково-практичну конференцію "Екологічна ситуація в Карпатському регіоні, її соціальні наслідки та шляхи поліпшення".
Урзус 2008-11-12 / 15:03:00
Типове дуполизство - починати книгу словами "начальства" (колись Леніна чи Брєжнєва, тепер Ющенка). Про Карпати ніхто краще не висловився, що окрім банальних слів ВАЮ кращого епіграфу не знайшлось?
А Кічковський, мало, що заслужений журналіст (тільки щось жодної його статті в інтернеті не знайдеш), так ще й видатний еколог! На черзі що - по енергетиці праця, чи по геології?