У домівках мешканців закарпатського села Рафайново з’явився газ

У вівторок, 11 листопада, природний газ подали у домівки мешканців села Рафайново, що на Берегівщині. На урочистому запаленні символічного газового факела побували т. в. о. заступника голови облдержадміністрації Омелян Мателешка, голови Берегівської райдержадміністрації Володимир Трикур та районної ради Бейла Чізмар.

У домівках мешканців закарпатського села Рафайново з’явився газ

З вівторка мешканці 40 із 245 дворогосподарств Рафайнова вже можуть користуватися блакитним паливом. Невдовзі планується газифікувати і бюджетні заклади Рафайнова – школу та дитсадок.
Газифікація цього населеного пункту розпочалася ще у 2004 році, коли працівники ВАТ „Закарпатгазбуд” почали будівництво газопроводу високого тиску Баркасово – Рафайново. Його протяжність – трохи більше 5 кілометрів, загальна вартість робіт – майже 2,3 мільйона гривень.
    – В Закарпатті активно втілюється в життя програма Президента України Віктора Ющенка «10 кроків назустріч людям". Влада області та району зокрема  зробила черговий крок назустріч громаді – блакитне паливо отримали мешканці ще одного населеного пункту. Саме такі кроки поліпшують добробут краян, – констатував Омелян Мателешка.
Голова Берегівської райдержадміністрації Володимир Трикур, вітаючи мешканців села, відзначив, що завдяки завершенню будівництва газопроводу Баркасово – Рафайново та Каштаново – Запсонь невдовзі газ можливо буде  підвести і до 9 інших населених пунктів району.
– Вже незабаром блакитним паливом зможуть користуватися мешканці сіл Горнглаб та Шом. До кінця цього тижня планується завершити газифікацію  Верхніх Ремет.  Наразі до всіх цих населених пунктів проведені підвідні газопроводи, у селах прокладені вуличні газопроводи, – повідомив Володимир Трикур.
Також голова Берегівської райдержадміністрації запевнив, що у районної влади є чіткий план – до кінця цього року повністю завершити газифікацію району.
Загалом у  2008 році для газифікації населених пунктів Закарпаття з держбюджету виділено 5,7 мільйона гривень, тобто третину від потреби. Саме тому в області вирішили залучити, окрім державного фінансування, ще й гроші обласного бюджету. Так, за кошти бюджетів розвитку в області цьогоріч продовжувалися роботи з газифікації населених пунктів Мукачівщини та долини річки Тур’я в Перечинському районі, сіл північної частини Хустщини, будували підвідні газопроводи до чотирьох сіл Берегівського району та до двох населених пунктів Воловеччини. За дев’ять місяців цього року в області газифіковано майже 5,5 тисячі будинків, прокладено 82 кілометри газових мереж. На початок жовтня із 611 населених пунктів області природним газом користуються мешканці 364-ох. В області стовідсотково газифіковано населені пункти Виноградівського та Іршавського районів. З 2005 року на Закарпатті газифікація житлового фонду зросла на 14 відсотків і на сьогодні блакитним паливом користуються майже дві третини населення області. За цим показником область займає одні з кращих позицій в країні, адже загальнодержавний показник газифікації становить 43 відсотки.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
12 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

08:56
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 2
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
09:42
У Лазещині на Рахівщині прощатимуться з військовим Олександром Головко Фото новина
14:34
/ 8
Депутата райради Закарпаття викрили на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
13:25
/ 2
В Ужгороді в останню дорогу проведуть полеглого воїна Івана Черничка Фото новина
11:18
У Нижньому Болотному на Хустщині в останню дорогу провели захисника Віктора Шпиньовича Фото новина
10:05
На Мукачівщині медики рятували дітей від панічної атаки після озброєного нападу на їхню матір Фото новина
09:09
В Ужгороді вже цього тижня пройде Сакура Фест 2026 Фото новина
17:24
/ 3
В Ужгороді на 77-му році життя помер Почесний громадянин міста Василь Русин Фото новина
14:06
/ 2
В Ужгороді спіймали водійку з рівнем алкоголю в крові у 14 разів вище норми Фото новина
12:49
/ 1
На Закарпатті з початку року вигоріло понад 550 гектарів сухостою Фото новина
09:06
Захисники 128-ї бригади відзначили Великдень на передовій і в тилу Фото новина
18:39
/ 2
Нижньоворітська громада повідомила про смерть захисника Миколи Гриціва, син якого також загинув на війні Фото новина
17:06
/ 15
Голова Закарпатського апеляційного суду Фазикош задекларувала крипто-мільйони від цифрових активів та проценти від новозеландської компанії
16:45
/ 2
Підтвердили загибель Героя із Нижніх Воріт на Мукачівщині Олександра Курцікашвілі Фото новина
13:33
На Закарпатті передали великодні кошики військовим Фото новина
11:37
/ 2
На Ужгородщині зустріли військового Миколу Гудкова після трьох років полону Фото новина
» Всі новини