Про це повідомив начальник управління Анатолій Сорокін цього тижня у Виноградові. Унікальність проекту полягає в тому, що, зокрема лосось дунайський, занесений у Червону книгу, більше ніде в Україні не водиться. Заїжджі туристи готові платити величезні гроші тільки за те, щоб зловити таку рибину, сфотографувати і знову відпустити у воду. Тому програма допоможе не лише знизити масштаби катастрофічного зменшення популяцій іхтіофауни, але створити базу для приваблювання у наш край туристів з-за меж області й України.
До речі, щодо наших водних живих ресурсів, то з цим справді маємо серйозні проблеми. Більше того, безоглядний антропогенний вплив на стан річок може призвести до катастрофи, масштаби якої перевершать рівень збитків від найсильніших повеней! Основна причина - руйнування берегів - річок, від чого їхня поведінка буде непередбачуваною. Непоправної шкоди завдає браконьєрство, внаслідок якого кількість риби різко скоротилася.
На жаль, усвідомлення цієї екологічної біди ще не сформувалося у громадськості. Хоча з усіх екологічних лих ця - найгостріша. її наслідки не настільки очевидні, як, наприклад, вирубування лісу, оскільки оголені полонини відразу впадають в око, а тисячократні (!) скорочення популяцій риб ніхто не бачить.