Реклама B3

Перед Закарпатською ОДА несли портрети Миколи Другого, молилися російською і співали "Боже, царя храни"

Люди молилися російською мовою та співали «Боже царя храни», в руках несли портрети царя Російської імперії Миколи Другого, а також численні плакати з надписами: «За веру, царя и отечество», «НАТО – воинство Антихриста», «Нет электронному концлагерю» і т.д.

З царем Миколою на грудях

У п’ятницю, 7 листопада, ужгородцям довелося побачити рідкісне видовище: хресний хід. Власне, у самій ході немає нічого дивного – подібні заходи християни влаштовують доволі часто – дивував насамперед вигляд колони. Люди (на око – не більше ста) молилися російською мовою та співали «Боже царя храни», в руках несли портрети царя Російської імперії Миколи Другого, а також численні плакати з надписами: «За веру, царя и отечество», «НАТО – воинство Антихриста», «Нет электронному концлагерю» і т.д. На чолі колони йшов чоловік у формі «Великого братства казачьих войск». Подібні хресні ходи, характерні підтримкою царської Росії та її останнього самодержця, не рідкість в самій Росії, часто проходять на Сході й Півдні України, в Києві. Проте на Закарпатті, яке, здавалося б, аж ніяк не може мати якихось стосунків і почуттів до Миколи Другого та країни, яку той очолював, подібна процесія викликала, м’яко кажучи, здивування.

Не менш дивними були й вимоги, з якими представники Союзу православних братств України (саме ця організація провела хресний хід) звернулися до обласної влади та податкової адміністрації в Закарпатській області. Учасники ходи передали представникам обласної влади та податкової звернення, в якому вимагають припинити спроби України вступити до НАТО, дозволити віруючим відмовлятися від присвоєння їм ідентифікаційного коду, не входити до єдиного державного реєстру платників податків. На думку братства, в Україні відбувається насильницька українізація, виховується ненависть до Росії, в школах пропагують розпусту та содомію (на уроках валеології та сексуального виховання).

Також учасники процесії вимагали повернути дітям віруючих шкільні атестати старого зразка, дозволити не проходити зовнішнє тестування і вступати до вузів, здаючи вступні іспити. Дивують не стільки вимоги, про які вже всі чули неодноразово завдяки хресним ходам цієї організації в інших регіонах України, скільки те, що пред’явлені вони були обласним органам влади: зайве говорити, що останні не вповноважені вирішувати культурницькі, освітні, геополітичні дії держави. Єдина вимога учасників ходи, яка стосується Закарпаття: відмінити рішення голови ОДА Олега Гаваші про почергове служіння з греко-католиками в Рахові.

  Ви розумієте, що закарпатська влада не вповноважена приймати рішення по питаннях, які ви піднімаєте? – поцікавилися ми у представника Союзу Православних християн України на Закарпатті Ярослава Пічика.

  Так, але органи місцевого самоврядування зобов’язані стежити за діями центральної влади.

  Яке відношення до Закарпаття має царська Росія, а тим паче Микола Другий, адже наш край ніколи не був у складі царської імперії?

  Ми всі росіяни. Це наші рідні браття по крові, по духу, по віросповіданню. Хоч Закарпаття й не було у складі Росії, але, можливо, ви чули про Алексія Карпаторуського, чиї нетлінні мощі нині зберігаються в монастирі в селі Нанково. Він сам їздив до помазаника царя Миколая і просив, щоб той взяв Карпатську Русь під свою опіку, – розповів Ярослав Пічик, на думку якого цього факту достатньо, аби носити портрет неоднозначного з точки зору історії монарха у вигляді святого на іконах.

Незважаючи на те, що у заявці на проведення акції було зазначено 300 чоловік, насправді учасників було значно менше. Переважно участь у ході взяли жінки старшого віку, були також молоді люди та козак – «наш брат во Христі з Кривого Року», як пояснили нам. Цікаво, що у процесії не взяв участь жоден священик.

Незважаючи на те, що у заявці на проведення акції було зазначено 300 чоловік, насправді учасників було значно менше. Переважно участь у ході взяли жінки старшого віку, були також молоді люди та козак – «наш брат во Христі з Кривого Року», як пояснили нам. Цікаво, що у процесії не взяв участь жоден священик.

 

Володимир Пушкаш, ЗІА "Простір"
10 листопада 2008р.

Теги:

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

11:15
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 3
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
22:20
"Гештеґова" петиція про посмертне присвоєння звання Героя України вчителеві-добровольцю з Ужгорода Габрусю зібрала вже понад 24 тис. підписів
18:17
/ 1
У Собатині Іршавської громади у вівторок попрощаються з полеглим на Донеччині Михайлом Глебою Фото новина
17:49
/ 9
На Апецькій, яку планують знищити вітряками, розцвів унікальний білий еритроній і зафіксували рідкісного лісового кота Фото новина
01:35
/ 9
Новостворений військово-спортивний ліцей у Великому Березному запрошує на День відкритих дверей
17:40
/ 2
Перебуваючи вдома на лікуванні, помер Михайло Довганич з Хуста Фото новина
16:31
/ 1
Унаслідок поранення, отриманого ще в лютому на Запоріжжі, помер Євген Югас зі Стрипи на Ужгородщині Фото новина
15:21
/ 2
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Юрієм Булецою Фото новина
03:52
/ 11
ВІДЕОФАКТ. На полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
14:33
/ 15
В Ужгороді ТЦК і поліція провели масштабний рейд на "ухилянтів" по барах і ресторанах Відео новина
22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
/ 1
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 36
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини