Після цього разом підписали декларацію-звернення до управління освіти і науки Закарпатської ОДА з проханням надати підтримку (матеріальну в тому числі) студентським ЗМІ. Про це сьогодні, 7 листопада, власкорові ЗІКу повідомила керівник прес-служби ЗакДУ Лариса Липкань.
Редактори зазначили, що фінансування – основна проблема студентських газет. Оскільки профспілкових грошей замало для повноцінного формування і друку, доводиться звертатися по допомогу до ректорату. Виділяючи ж кошти, адміністрація вишу здебільшого й диктує, що повинно, а чого не має бути на сторінках газети. Не багатьом із виступаючих вдалося похизуватися відсутністю цензури у своєму виданні. Однак, навіть перед «вільними» редакторами-аматорами (окрім студентів відділення журналістики УжНУ) далі постає наступна проблема: матеріали для друку. Бажаючих систематично присвячувати себе пошукові необхідної інформації на громадських засадах обмаль, – редколегія розраховує бодай на мінімальну зарплату.
Учасники зустрічі вирішили активізувати діяльність студрад, шукати спонсорів, відкривати скриньки благодійних внесків самих же студентів, для яких видаватиметься газета. А головне – переконувати ректорат в необхідності створення і підтримки свого ЗМІ, адже таким чином легко доносити й адміністративну інформацію до молоді. Приблизно так робить «Бюлетень прес-служби УжНУ», котрий фінансується виключно ректоратом.
У ЗакДУ виходить газета «Студлайф», а Природничо-гуманітарний коледж університету має власний радіовузол. Проект, у який раніше вклали кошти, тепер не потребує дотацій. Студенти на кожній перерві мають змогу почути ту інформацію, яку підготували для них радіо-ведучі.
Голова студради області Денис Ман пообіцяв клопотати стосовно піднятих питань у владних кабінетах. Лист–звернення до управління освіти і науки ОДА з проханням підтримати й посприяти розвиткові студентських ЗМІ підписали 15 осіб.