Ще у 2002 році у місті Хусті розпочалася комплексна програма з переведення шкіл та дитсадків на автономне опалення.
Цього року за ініціативою міського голови всі котельні взяли на баланс міста та створили нове комунальне підприємство "Хуст-тепло".
«Нам довелося піти на такий крок, адже вартість спожитої енергії від обласного підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" щорічно зростала, і бюджет такого навантаження вже не витримував», - стверджує міський голова.
В першу чергу від старих не ефективних опалювальних систем потерпають заклади освіти, тому нагальним було б переведення їх на опалення від автономних котелень.
«Всього за два опалювальні сезони нова автономна котельня, скажімо, школи чи дитячого садочка, повністю окупається» - вважає Михайло Джанда..
Ще шість років тому на будівництво та запуск однієї котельні витрачалося 250 – 300 тисяч гривень. Сьогодні ж вона коштує понад 600. Попри це вдалося встановити нові газові котельні у Хустських школах №2 та №3 та дитсадках №14 і №15, яке коштувало 1 млн. 800 тис. грн. Крім цього здійснено ремонт та капітальний ремонт приміщень, замінено 2045 квадратних метрів покрівлі закладів освіти на загальну суму 5 млн. грн.
Альтернативне газовому, енергозберігаюче електричне опалення встановлено у садочку №5, картинній галереї і краєзнавчому музеї загалом на 212 тисяч гривень.
А ще у місті Хуст нещодавно були виконані й інші ремонтні роботи, а саме капітальний ремонт дахів багатоквартирних будинків на суму 786,5 тисяч гривень, заміна 3540 погонних метрів водопроводів, що становило 2 млн. 165 тис. гривень. Без уваги міського голови не залишився й технічний стан закладів культури. Здійснений капітальний ремонт картинної галереї та музею на 408 тисяч гривень.
Управа Закарпатської ОО УНП
31 жовтня 2008р.
Теги: