ЄС: Примусові депортації та вибіркова імміграція

Попри заяви європейських лідерів про посилення контролю на кордонах Євросоюзу, кількість мігрантів та шукачів притулку не зменшується. Ба, навіть навпаки. У депортаційних таборах та центрах, створених для тих, хто очікує рішення, все частіше бракує місця. Тим часом, у Бельгії місцеве населення влаштовує акції протесту на підтримку нелегальних мігрантів.Упродовж вихідних входи й виходи одного з депортаційних таборів, що поблизу міста Льєжа, були заблоковані людьми, прикутими ланцюгами. Спільні зусилля бельгійців та сусідів-голландців були направлені проти примусових депортацій.

ЄС: Примусові депортації та вибіркова імміграція

Тільки за останню ніч залізнична поліція затримала 38 мігрантів, що без документів чи віз намагалися потрапити до Бельгії. Більшість із них – громадяни північноафриканських держав: Тунісу, Марокко, Алжиру та інших. Чимало шукачів притулку чи так званих економічних мігрантів прибувають із Балкан, Близького Сходу чи Афганістану.
Щодня з Бельгії депортують тих, хто незаконно потрапив на її територію, проте у центрах для іноземців все частіше бракує місця. Доходить навіть до своєрідної конкуренції між місцевими бездомними та шукачами притулку з-за кордону. Державні органи, з огляду на переповнені табори, звертаються по допомогу до центрів для місцевих безпритульних.
Система закритих (або депортаційних) та відкритих (ініційованих організацією «Червоний хрест») таборів не може впоратися із навалою прохачів притулку з різних країн та континентів. «Наша першочергова місія – це допомога тим, котрі не мають даху над головою. До цього додалася ще й турбота про іноземних мігрантів, на яку ми не отримуємо ні субсидій, ні додаткових місць», – нарікає Себастьян Ванденбрук, голова одного з брюссельських центрів для безпритульних під назвою «Наріжний камінь».
Приковані до огорожі з колючим дротом
Проте в кожній країні ЄС існують організації, що протестують проти примусового вивезення нелегалів до країн їхнього походження. У Бельгії упродовж вихідних пройшла акція протесту проти примусових депортацій. Зібравшись під воротами одного із закритих таборів поблизу міста Льєжа, маніфестанти прикували себе до огорожі і заблокували входи й виходи табору.
Спільна акція бельгійців та сусідів-голландців зчинила багато галасу: поліція й пожежники стежили за маніфестантами, котрі перегукувалися із тими, хто був по той бік ґратів.
Під свист і розмахування плакатами «Ганьба депортаційним таборам!» голова «Колективу спротиву насильницьким депортаціям» Франс Арет пояснила: «Ідея маніфестації така: вкласти палицю в колеса депортаційної машини і заблокувати її  хоча б на один день».
Франс Арет зазначає, що три роки поспіль, попри маніфестації та голодні страйки, місцеві політики ігнорують проблеми нелегальних мігрантів. «Це нас змушує вдаватися до акцій громадянської непокори: блокувати роботу закритих центрів та чинити перешкоди насильницьким депортаціям», – каже вона.
Боротьба зі псевдобіженцями
Все це відбувається в час, коли Європа намагається створити єдину систему надання притулку та координації потоків мігрантів. Ініційована Францією система вибіркової міграції передбачає відбір та надання права перебування й роботи тільки висококваліфікованим працівникам. З іншого боку, при спробах перекрити шляхи нелегальної міграції створюється єдина система контролю, посилюється охорона зовнішніх кордонів ЄС.
Система надання притулку іноземним мігрантам теж буде суттєво змінена і адаптована для всіх країн-членів ЄС.
Віце-президент Єврокомісії Жак Барро наголосив: «Ми маємо об'єднати європейців навколо однієї спільної системи надання притулку. Весною 2009 року ми змінимо директиву щодо процедури притулку і його критеріїв. Ми створимо також Європейське бюро підтримки».
Європейське бюро підтримки матиме на меті врівноважувати фінансові витрати між країнами з різним рівнем міграційних навантажень. На недоліках старої системи погріли руки чимало псевдобіженців, заявляють фахівці з європейської міграції. Багато іноземців, що втікали від «неіснуючих проблем» у їхніх країнах, і донині користуються щедротами соціальної системи Євросоюзу.

"Радіо Свобода"
28 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

01:24
У Мукачеві п'яний водій скоїв ДТП і втік Фото новина
00:14
угорщина заявила про виявлення двох українських "шпигунів", один з яких – "слуга" із Закарпатської облради Цебер
23:51
/ 4
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 6
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
» Всі новини