Карпатський ліс рубатимуть менше?

Кабінет міністрів прийняв постанову, якою встановлюються спеціальні умови вирубки лісів в Карпатах.

Карпатський ліс рубатимуть менше?

Відповідно до тексту прийнятої урядом постанови №929 «Правила вирубки головного користування в гірських лісах Карпат», яка набуде чинності з 1 січня 2009 року, суцільна вирубка і площа вирубуваних ділянок в Карпатах будуть істотно обмежені. Положення загальних правил вирубки головного користування в лісах України, що вирішують широку системну вирубку, не розповсюджуватимуться на ліси в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській і Чернівецькій областях.
Зокрема, якщо згідно з діючими правилами, дозволена вирубка до 40-50% дерев на 1 га лісу, то для карпатських лісів цей показник складатиме не більше 30%. Згідно з новим документом, у разі здійснення суцільної вирубки ширина лісосіки не повинна перевищувати 50 м. При цьому кінцева вирубка може проводитися лише за наявності життєздатного молодняка, кількість якого на 1 га повинна складати в дубових лісах – не менше 10 тис. штук, буків, – 15 тис., ялинових, – 12 тис. У букових і ялівцевих лісах молодняк повинен досягати висоти 1,5 м. Варто зазначити, що правила вирубки головного користування для лісів України допускають ширину просіки до 250 м, а висота молодняка в букових і ялівцевих лісах повинна складати не менше 0,5 м, пише Коммерсант-Украина.
Коментуючи розробку даного документа, фахівець Державного комітету лісового господарства Володимир Романовський не став приховувати, що він продиктований наслідками липневого паводку. Однією з причин літньої повені в західних областях країни екологи називали масштабну вирубку лісів в горах.

"Форпост"
27 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:28
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
» Всі новини