Крім того, транслювалися відеоматеріали про професії та підприємства Ужгорода, можна було проконсультуватися у юристів та психологів. А для тих, хто обирає своє перше робоче місце, навіть пропонували пройти тестування.
— За цей рік послугами центру зайнятості скористалося більше 3400 .чоловік, — каже директор центру зайнятості м.Ужгород Сергій Олексі-юк. — Із них - 470 соціально-незахищених, які не можуть конкурувати на ринку праці. Це — переважно люди, які не мали жодної професії. Тому для них ми організовуємо підготовку, перепідготовку, підвищуємо кваліфікацію. Також діє інтернет-портал, де люди зможуть знайти вакансії по всій Україні. А роботодавці — оперативно знайти собі працівників. Крім того, їм доступна і наша база даних, де є резюме всіх охочих працевла-штуватися.
Сьогодні, як відомо, є потреба саме в робітничих професіях. Утім, випускники шкіл все ж віддають перевагу навчанню у виші. Навіть присутні на ярмарку школярі, коли переглядали перелік вакансій, віддавали перевагу професіям юриста чи економіста. Бо ж там, мовляв, і зарплати вищі. Однак вони, певно, не зауважили вимоги роботодавця - стаж не менше 3-х років.
— Ми робимо акцент на ті підприємства, які потребують робітничих професій. Адже бачимо потреби регіону, та й середня заробітна плата тут вища, — зауважує Сергій Максимович. — До того ж, часто випускники ВНЗ стикаються з проблемою працевлаштування. Тоді їм доводиться або здобувати іншу професію за кошти центру, або просто байдикувати. Тому, щоб не допускати таких ситуацій, ми і запросили представників профтехучилищ.