Тепло подано лише в 6 із 30 дитсадків міста - в тих, де встановлено автономне опалення. Через борги у майже 9 млн грн місто не отримало лімітів газу. Борги мають й підприємства теплокомуненергетики інших міст області, проте їх керівництво веде переговори щодо погашення заборгованості, - повідомив 21 жовтня заступник голови ОДА Віктор Лукеча. Про це інформує прес-служба обладміністрації.
Обласний центр Закарпаття - єдине місто в краї, де місцева влада не прийняла розпорядження про початок опалювального сезону, сказав він.
`Лімітів на газ не отримали й інші підприємства теплокомуненергетики області, але керівництво цих міст веде активні переговори про погашення заборгованості. Так, нещодавно депутати Мукачівської міськради виділили півтора мільйона гривень для погашення заборгованості за спожитий газ підприємством `Мукачівтепло`. В інших містах Закарпаття продовжується оформлення документів для взаєморозрахунків щодо погашення заборгованості за газ, але необхідно активізувати цю роботу і в обласному центрі`, - зазначив заступник голови облдержадміністрації.
З його слів, в більшості міст області бюджетні установи переходять на автономне опалення і завдяки цьому опалювальний період тут розпочався без затримок. Натомість в Ужгороді більша частина закладів освіти та медицини отримують тепло від котелень комунального підприємства `Уж-тепло`, і тому опалювальний сезон в місті так і не розпочався.
Останні три роки мешканці обласного центру активно переходять на автономне опалення. Лише цього року ужгородці отримали 4,5 тисячі дозволів на встановлення в оселях автономного опалення. Наразі такий вид опалення встановили собі дві третини ужгородців. Частина їх перейшли на `автономку` без будь-яких дозволів.
Разом з тим, фахівці стверджують, що автономне опалення не вирішує всіх проблем. Зокрема, гідравлічні потужності газових труб у будинках з центральним опаленням на котли не розраховані. І якщо в будинку кілька мешканців встановили індивідуальне опалення, в інших може різко знизитися тиск газу. Такі непоодинокі випадки вже траплялися минулої зими в Ужгороді.
Наразі в обласному центрі залишилася ще чимало багатоповерхівок, в яких тепло має подавати комунальне підприємство `Уж-тепло`.
Раніше начальник управління освіти Ужгородської міськради Володимир Огар на питання щодо дати початку опалювального сезону в школах відповів так: закон вимагає подавати тепло, коли середньодобова температура становить 8 градусів тепла.