Виникає підозра, що в умовах складної економічної та політичної ситуації в державі, хтось вирішив нагріти руки на вразливих верствах населення. Однак складається враження, що уряд не вживає заходів для вирішення цього питання. Адже регулювання цін на лікарські засоби є прямою компетенцією Кабміну. Місяць тому Прем’єр-міністр проводила зустріч із Асоціацією фармацевтичних виробників України, де було нібито домовлено про зниження або замороження цін на ліки. Тоді ж було обіцяно запровадити систему, коли держава відшкодовуватиме вартість життєво важливих медпрепаратів для соціально незахищених верств населення. Це мало би задовольнити і виробників, і дистриб’юторів, і громадян. Натомість, нині маємо протилежний результат. Жодних дієвих рішень, спрямованих на нормалізацію ситуації з цінами на ліки, досі немає. Разом з тим, слід констатувати, що в Закарпатській області вдалося запобігти різкому підвищенню вартості медпрепаратів, в тому числі і шляхом обмеження рівня торговельної надбавки на цілу низку лікарських засобів. Яка ж ситуація на фармацевтичному ринку Закарпаття, прокоментувала начальник Державної інспекції з контролю за цінами в області Любов Стебницька.
– Хоча Закарпаття отримує ліки з-за меж області, ситуація із цінами на лікарські засоби стабільна. Такого підвищення вартості медпрепаратів, що спостерігається в Україні, у нашій області немає. Про це свідчить і аналіз, який проводимо. Так, у 15 аптеках області ми проаналізували оптово-відпускні та роздрібні ціни на лікарські засоби та медичні вироби по 21 найменуванню. На 15 жовтня, у порівнянні з 1 жовтням, зростання роздрібних цін відбулося по 12 найменуванням, що становить 57% до обстежених. Рівень зростання роздрібних цін коливається від 1,6% до 27,1 %. Найменший рівень зміни вартості спостерігається на лікарські засоби вітчизняного виробництва – 1,6%, а найбільший (27,1% ) – імпортного.
До прикладу, в КП „Аптека”, що в Ужгороді, відбулось зростання роздрібної ціни на 18,8% (з 1,28 грн. до 1,52 грн.) на аскорбінову кислоту. Це відбулося через підвищення оптово-відпускної ціни на 18,6% (з 1,07 грн. до 1,27 грн.) дніпропетровським постачальником. А в комунальному підприємстві центральної районної аптеки №17 ЗОВО „Фармація”, що в Рахові, на 15 жовтня зросла роздрібна ціна на Сальбутамол польського виробництва – на 27,1% (з 14,40 грн. до 18,30 грн.). Це також пов’язано зі зростанням оптово-відпускної ціни на 27,2% (з 12,01грн. до 15,28 грн.). При цьому торговельна надбавка, рівень якої обмежено, становить 20%.
Водночас, є і аптеки, які взагалі не підвищували ціни на жодне з досліджуваних найменувань. Вартість ліків не змінювалася, зокрема, в аптечній мережі Великого Березного та Іршави. Проте тут може бути такий нюанс, що ліків є достатньо. Тобто закуповувати їх наразі немає потреби.
Загалом в області суттєвого підвищення цін на ліки та медичні вироби не зафіксовано.
Гастріт 2009-03-25 / 16:33:00
Наша країна-це повна параша!Це просто жах!Як можна підвищувати ціни на ліки, якщо після Чорнобиля всі хворіють без винятку!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ідіоти ті що сидять при владі і в парламенті!А Ющенко це паразит суспільства!яка може вестися боротьба зі СНІДом,якщо презіки подорожчали в 2 рази!А що казати пенсіонерам,які хворіють постійно,і яким завжди потрібно купляти лікарства!Одним словом,ми живемо з вами в країні яка називається-ХАЛЕПА!