Проблеми захисту прав дітей вивчають на Закарпатті учасники всеукраїнського семінару

В Ужгородському районі, у с. Кам’яниця, триває семінар „Діяльність органів опіки та піклування з питань захисту прав дітей: роль служб у справах дітей”, на який зібралися керівники служб у справах дітей зі всієї України. Очолює роботу семінару директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Людмила Волинець. У роботі семінару взяв участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик.

Нещодавно постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, тож основна увага учасників семінару присвячена саме роз’ясненню положень постанови та питанням діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини.

Як відомо, 2008 рік Президентом України оголошений Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання. За цей рік у законодавстві України сталося чимало змін з приводу підтримки права дитини на  виховання в сім’ї. Перше – закон, який значно збільшив виплати сім’ям, які виховують дітей-сиріт, до того ж зовсім недавно був прийнятий принципово новий закон про підтримку сімей, що усиновили дітей. Такі сім’ї отримали відчутну матеріальну підтримку, чого раніше в Україні не було. Відтак було прийнято дві постанови КМУ, що регулюють питання встановлення над дитиною опіки, піклування і усиновлення дітей. „Вони покликані зробити процес усиновлення прозорим, зрозумілим не лише для службовців, а й для громадськості. Це своєрідна дорожня карта для усиновлювачів і державних службовців місцевих органів виконавчої влади. Це структурований зрозумілий документ, у якому покроково описано, що, коли і як робити. Також розмежовано процедури з національного та міждержавного усиновлення”, – пояснює керівник державного департаменту.

Людмила Волинець повідомила, що за підсумками 9 місяців цього року громадяни України усиновили 1505 дітей-сиріт, зокрема іноземці –  999 дітей-сиріт. 1144 подружні пари зареєстровано кандидатами в усиновлювачі. У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 1515 дітей-сиріт, під опікою, піклуванням – 10 175 дітей-сиріт. Загалом протягом 9 місяців цього року понад 13 тисяч дітей, що втратили можливість виховуватись в рідних сім'ях, знайшли любов, турботу та підтримку в сім'ях громадян України, – підсумувала Людмила Семенівна.

За її словами, нині Закарпаття входить до п’ятірки областей-лідерів. „Приємно і те, що Закарпаття наблизилось до того, що тут не буде сиріт, котрі виховуються в інтернатах. Більшість дітей охоплені сімейними формами виховання. Нині на Закарпатті з усіх сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що мають такий статус, 71 відсоток виховуються в сім’ях опікунів. Це означає, що тут збережені сімейні традиції. Це надзвичайно позитивна тенденція, – відзначила Людмила Волинець. – Закарпатська область займає перше місце за рівнем розвитку прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). Тут надзвичайно плідно співпрацює влада з соціально відповідальним бізнесом, можливо, тому ми маємо такі показники в області щодо створення ДБСТ”.

„Завдяки спланованій державній політиці, що проводиться в першу чергу Президентом України, ми досягли того, що в Україні майже немає малих дітей, що чекають усиновлювачів із-за кордону. Тобто ми навчилися давати захист сиротам у себе в країні”, – відзначила Людмила Волинець.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
17 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 11
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини