В Ужгороді запровадили плату за групи продовженого дня (ВІДЕО)

(Мовою оригіналу)

Марина Коваль, кореспондент:

- В Ужгороде после уроков в школе остаются почти четыре тысячи учеников. Но когда ввели оплату за продлёнку родители начали отказываться от этой услуги. И теперь многие дети будут находится дома, без присмотра.

Ира - в школе с восьми утра и до пяти вечера. Родители работают на местной фабрике. Семейный бюджет - 2 тысячи гривен. Но в семье - трое детей. Мама Иры уже подсчитала все расходы - выделить 200 гривен на продлёнку будет сложно. Поэтому, скорее всего, учить уроки девочка будет дома.

Анжела, мать ученицы 3 класса:

- Не буде ходити в групу продовженого дня. Великі гроші, двісті гривень на місяць, ми настільки не заробляємо.

Со вчерашнего дня на дверях классов - появилось объявление. Родители должны или гарантировать оплату продленки, или отказаться от этой услуги. Сами воспитатели - от нововведения не в восторге. И говорят, что могут остаться без работы.

Анжелика Долгушева, школьный воспитатель:

- Не кожна сім'я зможе оплатити перебування дитини у групі продовженого дня, і вже більшість батьків відмовляються, або пишуть на утримання не повного дня.

Чтобы выяснить - законно ли решение горисполкома - родители обратились впрокуратуру. Там объяснили - ситуацию изучают. Чиновники ссылаются на постановления Кабмина от 1997-го года. В документе чётко сказано - за услуги, не предусмотренные учебным планом, деньги брать можно.

Андрей Малинич, заместитель прокурора Ужгорода:

- Не є обовязок і постанова кабміну не каже, що повинно здійснюватися на платній основі, а може. В даному випадку, якщо влада наша міська не може знайти півтора мільйона гривень (ціна питання зараз) на фінансування навчання дітей поза шкільною програмою - не зовсім добре.

В городском управлении образования сетуют - нововведение - необходимость. Несмотря на то, что 80%!! местного бюджета идёт на сферу образования - денег не хватает. Поэтому все расходы по группе продленного дня теперь должны нести родители. В сумму включили даже работу уборщицы.

Владимир Огар, начальник управления образования Ужгородского горисполкома:

- Складовою частиною цієї суми буде кваліфікація вчителя або педагога, який буде працювати на групі продовженого дня. Кількість тих комунальних послуг, які будуть надані цій групі продовженого дня в тому приміщенні, в якому вони будуть займатися. Лампочка світить, якщо енергія споживається, то за неї комусь треба буде платити.

Родители - возмущены. Говорят, ждут решения прокуратуры, которое должно появится в конце недели. Если скажут, что действия управления образования - законны, обещают устроить акции протеста.

"Интер"
15 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

ХЗ 19.10.2008 / 13:24:00
)))) повна дурка

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 21
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини