Незабаром в Україні вступить в дію технічний регламент безпеки іграшок

Іграшки є важливою складовою процесу пізнання світу та зростання дитини. Однак не всі іграшки є безпечними. Вітчизняна іграшкова індустрія так і не отримала необхідного поштовху для розвитку, тож частка іграшок, які сьогодні імпортуються до України, за різними даними перевищує більш ніж 70%. При цьому не всі вони відповідають чинним в нашій державі нормам, які застосовуються до іграшок, а іноді й взагалі суперечать їм. Вони часто виготовляються з порушеннями санітарних та технічних норм, а відтак здатні негативно вплинути на здоров’я дитини.

Чим бавляться наші діти? Якими мають бути їхні іграшки? Чи безпечні вони? Чи може чергова забавка, придбана на ринку, закінчитися візитом до лікаря-травматолога? Питань більш ніж багато… Спробою відповісти на них став «Технічний регламент безпеки іграшок», прийнятий постановою уряду від 8 жовтня 2008 року № 901.
Планується, що згаданий нормативний акт набере чинності через шість місяців після опублікування. Ним передбачено, що контроль за впровадженням та дотриманням норм, які містяться в ньому, перейматиметься Міністерство промислової політики.
Як зрозуміло з його назви, у Технічному регламенті йдеться передусім про вимоги до безпеки всього спектру іграшок, які нині можна придбати на ятках та прилавках магазинів (від ялинових прикрас до пневматичних рушниць та пістолетів). Він установлює правила маркування, а також введення в обіг іграшок імпортованих і вітчизняного виробництва.
Технічний регламент передбачає, що на пакуванні, етикетці або інструкції зазначатимуться мінімальний вік дитини, для якої призначена іграшка, та при потребі інформація про необхідність нагляду з боку дорослих під час користування нею; інформація для дітей та осіб, які їх доглядають; про небезпеку, пов’язану з використанням іграшки і способи її усунення.
Фізичні та механічні властивості іграшок повинні бути такими, щоб у дитини не виникало ризику фізичного травмування, а іграшки для дітей віком до трьох років аби дитина не змогла проковтнути деталі цієї іграшки. Окрім того іграшки, їх складові частини та пакування для роздрібної торгівлі, не мають становити небезпеку стискання чи удушення дитини.
Передбачається, що виготовлені у відповідності з даним Технічним регламентом або ввезенні з-за кордону іграшки, не змінюватимуть колір через відмивання барвників, форму та масу під час гігієнічного догляду за нею (миття, прання тощо), а матеріали з яких виготовлено декоративне та захисне покриття іграшки, мають бути стійкими до слини, поту, а також до нейтрального мила (господарчого, дитячого тощо), що застосовується під час вологої обробки.
Технічний регламент встановлює й жорсткі вимоги щодо рівня звуку (імпульсного шуму) іграшок. Він не повинен перевищувати 95 децибелів.
Виготовлені, згідно з Технічним регламентом іграшки, не будуть загорятися під дією полум’я чи іскри або іншого потенційного джерела вогню; виготовлятимуться з важкозаймистих матеріалів або незалежно від хімічного складу оброблятимуться таким чином, щоб уповільнити процес горіння.
Якщо виробники дотримуватимуться Технічного регламенту, то це унеможливить негативний хімічний вплив іграшки на організм дитини під час її використання, зокрема випадкового ковтання, вдихання чи доторкання до шкіри, слизових оболонок, у тому числі очей. У регламенті також наведено граничні значення можливого використання різних хімічних речовин у дитячих іграшках.
Технічний регламент передбачає й вимоги до електробезпеки іграшок. Зокрема, живлення електричних іграшок здійснюється від джерел електричного струму з номінальною напругою, яка не перевищує 24 В.
Іграшки повинні містити попереджувальну інформацію про небезпеку, пов’язану з їх експлуатацією, та способи запобігання виникненню такої небезпеки.
Пакування іграшок, які можуть виявитися небезпечними для дітей віком до трьох років, повинне містити застереження “Для дітей віком старше трьох років” або “Обережно! Не допускається для використання дітьми віком до трьох років” із стислим роз’ясненням небезпеки.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
14 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

11:23
/ 2
В Ужгороді діти, "щоб зігрітися", спалили ВАЗ на стоянці Фото новина
11:16
У Тересві на Тячівщині горіла прибудова до 2-поверхового будинку Фото новина
16:49
/ 1
У Горонді на Мукачівщині згорів автобус ПАЗ
13:19
/ 1
У Порошкові на Ужгородщині в річці Тур'я виявили "місцевого" потопельника
12:37
У Загатті на Хустщині згорів вантажний КамАЗ Фото новина
12:25
У Кольчині на Мукачівщині на пожежі в літній кухні отримала опіки жінка Фото новина
14:09
/ 1
В Ужгороді "безправний", нарко- і алкоп'яний водій створював аварійні ситуації та тікав від поліції Фото новина
19:27
На Рахівщині біля озера Бребенескул розшукали двох знесилених і переохолоджених туристів, один з яких травмувався Фото новина
17:27
Toyota Camry в Уклині на Мукачівщині згоріла внаслідок зіткнення з деревом Фото новина
16:52
У Калинах на Тячівщині в Тересві виявили тіло місцевої мешканки
14:39
В Уклині на Мукачівщині вночі згоріла Toyota Camry
02:06
У Мукачеві вантажівка в'їхала у автобусну зупинку, водій утік Фото новина
15:24
У Сваляві згорів гараж на приватному обійсті Фото новина
15:45
У Горінчові на Хустщині горів хлів з вівцями Фото новина
15:24
У Вонігові на Тячівщині гасили пожежу в гаражі поруч з будинком Фото новина
11:38
У Сускові на Мукачівщині в палаючій надвірній споруді загинули 400 перепілок Фото новина
11:32
У Лалові на Мукачівщині гасили пожежу в причепі з вугіллям Фото новина
16:19
На Великдень у Мукачеві на пожежі врятували чоловіка
16:12
У Великому Бичкові на Рахівщині перед Великоднем згоріла мініпекарня
15:53
У Хусті горіла Mazda
15:45
У Лазах на Тячівщині згорів навіс із сіном Фото новина
16:32
/ 3
Біля Дубриничів на Ужгородщині потяг в'їхав в Audi А8 Фото новинаВідео новина
03:16
/ 1
У горах на Рахівщині розшукали туристку з Дніпра Фото новина
13:55
/ 2
У Оноку біля Виноградова Mazda злетіла у кювет і перекинулася, водій загинув Фото новина
15:05
У Кальнику на Мукачівщині згорів хлів на приватному обійсті Фото новина
» Всі новини