Спочатку поточного року на робочих місцях травмувалося 59 осіб, тоді як у минулому році за такий же період - 84. Зареєстровано також 5 нещасних випадків зі смертельним наслідком проти 12 - за аналогічний період 2007-го.
Випадки смертельного травматизму зафіксовано в автотранспортній галузі (2 дорожньо-транспортні пригоди з працівниками ТОВ «Авто» та ТОВ «БерегІнтерТранс», в яких загинуло 3 особи); на будівництві (від ураження електрострумом загинув кранівник ЗАТ «Мукачівське МБУ-6») та у рибному господарстві (внаслідок механічної асфіксії на фоні черепно-мозкової травми загинув сторож приватного підприємства «Еко-Пструг»). Основними причинами смертельного травматизму є організаційні (допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці; відсутність або неякісне проведення інструктажу; порушення правил дорожнього руху; невиконання вимог інструкції з охорони праці) та технічні (недосконалість технологічного процесу; неякісна розробка або відсутність проектної документації на будівництво, реконструкцію виробничих об'єктів, будівель, споруд, обладнання; незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будинків, споруд, території, засобів виробництва, транспортних засобів).
Найвищий рівень загального травматизму зафіксовано у провідних для регіону галузях - виробництві виробів із деревини (17 випадків проти 18 за три квартали 2007 року) та лісозаготівельній (4 випадки проти 6); машинобудуванні та •металообробці (8 випадків проти 7); хімічній, нафтохімічній, нафтопереробній промисловості (6 випадків проти 3) та у будівництві (відповідно 5 проти 7).
Найбільше випадків виробничого травматизму зафіксовано в Ужгороді та Мукачеві (відповідно 14 та 10 проти 21 та 13 за три квартали 2007 року), Іршавському районі (11 проти 6, що трапились за аналогічний період минулоріч).
Упродовж трьох кварталів 2008 року інспекторським складом Територіального управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області проведено 2459 обстежень підприємств, організацій, установ. Виявлено 26305 порушень нормативних актів з охорони праці, призупинялась робота на 2205 об'єктах, накладено 1180 адміністративних стягнень на працівників, з них 653 - на керівників підприємств. На раді територіального управління заслухано 41 керівника підприємств та організацій, на яких зафіксовано випадки виробничого травматизму та проводилися комплексні обстеження стану, умов та охорони праці.