Олегу Гаваші залишилось зовсім небагато, щоб наздогнати основного свого "конкурента" по "губернаторському стажу" - Сергія Устича, який у 90-х роках керував областю 3 роки, 9 місяців і 25 днів. Після С. Устича область очолювали три голови облдержадміністрацій - Геннадій Москаль (рік, 3 місяці і 26 днів), Іван Різак (2 р., 3 м і 24 дні) та Віктор Балога, який двічі ставав головою ОДА (у 1999-2001 рр. та 2005 р.) З нагоди третьої річниці на посаді Олег Гаваші дав інтерв’ю, що його 13 жовтня поширила речник голови ОДА Наталя Мигалина.
У розмові О.Гаваші зазначає, зокрема, що починати роботу три роки тому йому було водночас і легко, бо був вже не новою людиною в команді, і важко, бо "Віктор Балога, його попередник, високо підняв планку результативності роботи адміністрації".
Позитивними, з його слів, досягненнями на роботі О. Гаваші завдячує підтримці на державному рівні і співпраці та порозуміння депутатського корпусу облради.
Згадав голова ОДА і підтримку з боку Секретаріату Президента, народних депутатів Василя Петьовки та Ігоря Кріля.
З усіх урядів О.Гаваші виділив уряд Ю.Єханурова, з яким йому працювалося найкомфортніше. "Відверто кажучи, найкращого розуміння з боку Києва ми відчували за уряду Юрія Єханурова. Хоча цей Кабінет Міністрів чимало політологів і називали технічним, стиль роботи тієї команди дозволив їй дистанціюватися від політики, всю увагу приділивши вирішенню економічних проблем. Закарпатцям цей уряд запам’ятався тим, що ним було прийнято стратегічну програму - захисту населених пунктів краю від ймовірних паводків. Ефект від її реалізації під час липневої стихії відчули мешканці понад 60 сіл Закарпаття, які вдалося вберегти від руйнівної дії води".
Прем’єрів Тимошенко і Януковича О.Гаваші розкритикував: "Цього ж, на жаль, не можу сказати про два наступні уряди. В недавньому ідеологічні опоненти Віктор Янукович та Юлія Тимошенко занадто схоже діяли при вирішенні тих чи інших проблем. Перший намагався більше преференцій надати тим чи іншим регіонам держави, ігноруючи потреби інших областей. Друга займається безперервним піаром, дешевим популізмом, так і не зробивши реальних кроків до системних змін в економіці. Нинішній уряд щороку пропонує нам "проїсти" гроші чергового бюджету. На жаль, останні два уряди ставили вузькопартійні інтереси вище державних".
Існуючу модель взаємовідносин "регіони-центр" потрібно змінювати, вважає О. Гаваші однозначно. "Наразі принципи місцевого самоврядування носять декларативний характер. Права територіальних громад потрібно розширювати у відповідності до європейських стандартів. Не може існувати така практика, яка є на сьогодні, коли регіони "вибивають" з Києва кожну копійку на ті чи інші важливі соціальні проекти", - сказав голова Закарпатської ОДА. Він окреслив два можливі шляхи виходу із ситуації: "Реальне реформування місцевого самоврядуванням з наданням більших прав при формуванні місцевих бюджетів та прихід у владу політиків, для яких державницькі інтереси переважали б власні чи вузько партійні".
anonim 2008-10-14 / 13:36:00
... da, zmeji ZSÉVÉJE! v detszkix szadax, lyudi v "palatkax" poszredi zimé poszle navodnenija, gryaz, dorogi, voditelyam ne nuzsne devuski poszle raboté " tryaszyot" i koncsaesy... otravlenija, szmertnoszty! uzse i kladbiszcse "barvinok " ne vmesztit cserez god,dva... i mnogo, mnogo dosztizsenij!!! bukvalyno na glazax ... melocsi-no "PRIJATNO" . Tak dalyse! Evropa zsdet...
anonim 2008-10-14 / 13:23:00
... pakisztancé, kitajcé, afgancé,narkotiki, alkoholy bezrabotica, resztavracija "vozdusnéx zamkov", a naqrod kraja,,, tak i osztalszya - 19 vek, "sztarozsile"...