Ізраїльська фірма зацікавилася медичним винаходом ужгородця

66-річний науковець Петро Бобонич із Ужгорода за два тижні їде до Ізраїлю. Тамтешня медична фірма ”Медісенс” зацікавилася його винаходом — глюкометром. Апарат для вимірювання рівня цукру в крові Бобонич винайшов 2002 року, коли на цукровий діабет захворіла дружина Ганна Василівна.

Апарат для вимірювання рівня цукру в крові Петро Бобонич із Ужгорода винайшов шість років тому
Апарат для вимірювання рівня цукру в крові Петро Бобонич із Ужгорода винайшов шість років тому

Петро Бобонич — науковий пенсіонер. Працював на кафедрі твердотільної електроніки фізичного факультету Ужгородського національного університету. Із 1976-го запатентував понад 25 медичних й фізико-технічних пристроїв.

— Дружина проходила медичне обстеження перед поїздкою до санаторію, — розповідає науковець. — Лікарі виявили в її крові багато глюкози. То був початок цукрового діабету. На перших годинах це було жахом для нас. Я вирішив розробити новий пристрій для діабетиків.

Винахідник намагався створити препарат, яким не потрібно проколювати шкіру і який був би безболісним у використанні. За місяць винахід пройшов тестування.

Від решти глюкометрів, що є в світі, апарат Бобонича відрізняється тим, що дає найменшу похибку — 15%.

Науковець виймає із сумки поліетиленовий пакет. У ньому лежить глюкометр. Винахід завбільшки з мобільний телефон складається із пластмасової кліпси зі світлоприймачами і діодами, які під’єднані до мультиметра — прилада для електронних вимірювань.

Кліпса глюкометра кріпиться до вуха чи пальця. Через кров’яні судини проходить інфрачервоний промінь від світлодіода до фотоприймача й подає відомості про рівень глюкози на монітор апарата.

Петро Бобонич пояснює, що його глюкометр простіший у використанні й може бути утричі дешевшим від решти аналогів.

— Спершу я винайшов фотоприймачі, які здатні зареєструвати слабке за інтенсивністю випромінювання, — каже він. — До цього часу про них у фізиці не було відомо. Фотоприймачі застосував у глюкометрі. Із їхньою допомогою фіксується глюкоза, яка є в організмі людини. Глюкометр я випробував на шістьох сотнях хворих у міській поліклініці та обласній лікарні в Ужгороді. Коли ми побачили ефект, апаратом зацікавився київський завод ”Арсенал”. Два з половиною роки велися перемовини, але глюкометр так і не почали випускати.

2004 року до Бобонича звернулися підприємці з Сингапуру. Зустріч призначили на грудень. Але через політичні події вони так і не прилетіли до столиці України.

— Тоді патент викупив ”Росздравнадзор”. Попередня вартість апарата мала бути в межах 200 доларів. Росіяни обіцяли до березня 2008 року виготовити три взірці, але досі не дають про себе знати.

Про глюкометр дізналися діабетики. До Бобонича почали дзвонити та писати з різних областей України. Науковець виготовив більш як 70 екземплярів.

— Та в мене вже немає ні матеріалу, ні сил, щоб усім допомогти, — запевняє. — Аби якось зрушити справу з місця, я надіслав свої креслення до ”Української технічної газети” та журналу ”Радіоаматор”. Пояснив читачам, як змайструвати апарат у домашніх умовах, як користуватися ним і визначати рівень цукру. Собівартість такого глюкометра буде біля 80–100 гривень.

Нещодавно Бобонича через Інтернет відшукали ізраїльтяни. Запросили в місто Хайфа.

— Щось подібне створила й американська фірма ”Сугар Трак”, — розповідає винахідник. — Але в їхньому глюкометрі замість світлодіодів використовуються лазерні з потужним випромінюванням. При необережному поводженні їхній глюкометр може зіпсувати зір. Крім того, коштує він 250 доларів, а діоди вартістю по 35–50 доларів потрібно замінювати кожні три місяці. А в моєму глюкометрі треба хіба що міняти батарейки або підзаряджати акумулятори.

Сніжана Русин, "Газета по-українськи"
07 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:38
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
/ 1
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
/ 2
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 6
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
» Всі новини