На новосілля прибули не тільки родичі й сусіди, але й гості з обласного і районного центрів, журналісти. Тут же Василь Петрюк - бригадир будівельників, які у стислі строки звели житло. Газдиня зустрічала гостей хлібом-сіллю. Всі бажали родині на новому місці жити-поживати і добра наживати, а місцевий священик освятив оселю.
Капсулу в фундамент цього будинку на початку серпня ц.р. заклав Президент України Віктор Ющенко, який побував у підтопленій місцевості Закарпаття вже у перші післяпаводкові дні. Він поставив тоді завдання, щоб усі потерпілі від стихії отримали відбудоване житло ще до холодів. Найбільше турбувала доля 26 сімей, яким належало цілком замінити житло. Обласна влада закріпила за кожним таким об'єктом район чи місто обласного підпорядкування. І справи пішли...
Роботи на будинку Василини Лофердюк спонсорував народний депутат України Василь Петьовка. Він часто бував у Ясінях, допомагав не тільки коштами, але й організаційно. Завдяки участі нардепа дім будувався швидко і якісно, було зекономлено чималі державні кошти. Ту мешкатимуть п'ять осіб.
Тепер білосніжна двоповерхова споруда стала окрасою всієї вулиці. Металеві вхідні двері, сучасні пластикові вікна... Будинок складається з двох спалень, вітальні, кухні, комірчини, душової... Підведено воду. Все - від будівництва до придбання меблів, килимів і т.д. - зроблено за рахунок Василя Петьовки та держави. Скрізь тут чисто й акуратно - вселяйся та живи.
- Минуло трохи більше двох місяців від стихійного лиха, і ваш будинок вже готовий. Відрадно, що добрі й співчутливі люди не перевелися у нашому краї. Нехай Бог допомагає вам у новій оселі! --сказав, вітаючи Василину Юріївну з новосіллям, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Віктор Лукеча.
- Після липневого паводка на Закарпатті слід було звести 26 нових будинків, у т.ч. 25 - у нашому районі, - розповів кореспонденту УКРІНФОРМУ в.о. голови Рахівської РДА Юрій Ватрала.- Для шістьох сімей вже закуплене житло, для 19-ти інших - будується. Плануємо до 30 жовтня ц.р. здати ці об'єкти, щоб усі потерпілі ще до холодів поселилися у нових домівках.
Втім, і після цього післяпаводкові клопоти у Рахівському районі не зникнуть. Стихія позалишала тут чимало "автографів": зруйновані мости, підмиті дороги і береги річок, пошкоджені оселі... Отож роботи киплять і тут: працюють бульдозери й екскаватори, вантажівки підвозять каміння, яким набиваються габіони /дротяні сітки, наповнені галькою і більшим камінням/, щоб укріпити найнебезпечніші місця гірських річок. Все активніше тут залучають безробітних. Скажімо, на присілку Стебний разом із вінницькими фахівцями трудилися й п'ять місцевих жителів, які поки що не знайшли постійну роботу: з допомогою габіонів вони укріпляють берег р.Стебний у місці, де вода часто підмиває дорогу. Таких об'єктів у Рахівському районі чимало...