В Ужгородському прес-клубі розповіли, як українцям отримати наукову стипендію по програмі академічних обмінів

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Програми академічних обмінів: як українцям отримати наукову стипендію».

Журналісти зустрілися з представниками та  стипендіатами найстарішої і найбільш відомої у світі програми наукових обмінів Сполучених Штатів Америки -- Програми ім. Фулбрайта. Програма діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу.
Про те, чим корисні довготермінові дослідницькі проекти, як потрапити до Програми, який досвід можна отримати, перебуваючи на стажуванні закордоном, розповіла координатор Програми обміну науковців ім. Фулбрайта Наталія Залуцька. З її слів, у рамках Програми ім. Фулбрайта в Україні проводять конкурси для науковців, студентів, викладачів та випускників вишів. Вони можуть побувати в Америці, а американці — в інших країнах світу (українські вузи мають можливість запросити американських лекторів). Понад 400 українських стипендіатів вже провели рік наукової праці в США. Серед них — Андрухович, Забужко, Головатий та інші відомі особистості.
Як розповіла Н. Залуцька, у презентованій Програмі обмінів з часу її відкриття в Україні у 1992 році взяли участь 6 закарпатських фахівців. Організатори обмінів не встановлюють преференцій ні галузево, ні регіонально. Все ж найбільше учасників — мешканці Києва та великих університетських міст — Львів Харків, Одеса.
Участь у засіданні також взяли випускники Програми ім. Фулбрайта - ужгородці Віталій Жугай, Світлана Слава та Маріанна Коршинська. 
Віталій Жугай засвідчив, що отримав важливий досвід та можливість досконалого вивчення своєї теми — «Аналіз критеріїв та умов успішного функціонування якісної преси в США». «Мені дуже сподобалося працювати над науковою розвідкою в США. Особливо було корисним спілкування з фахівцями, вразила демократичність відомих тутешніх політиків і науковців, які вільно спілкувалися з іноземними дослідниками.  Цікавими були, наприклад, так звані «години щастя», на які збиралися викладачі для спільного проведення часу, наприклад, веслування на 100-річному вітрильнику чи полювання за крабами, — розповів В. Жугай. Як, можливо, пафосно не звучало б, але такий обмін є позитивним і для нашої країни загалом. Адже роблять наших фахівців більше конкуренто спроможними, сприяють розвитку і нас, і нашої країни».
Психолог, викладач УжНУ Маріанна Коршинська розповіла: «Я була вражена престижність Програми ім. Фулбрайти, рівнем поваги до фулбрайтерів. До речі, часто навіть вузи оцінюють за тим, скільки їхніх викладачів брали участь у програмі ім. Фулбрайта. Я мала змогу побувати у значній кількості університетів, куди нас запрошували читати лекції. Важливо, що не тільки ми вчимося новому, а й маємо можливість показати і свої досягнення, презентувати надбання українців. Після зустрічей із фулбрайтерами американці починають інакше дивитися на нашу країну». 
Професор кафедри економіки, менеджменту і маркетингу економічного факультету УжНУ Світлана Слава зауважила, що було б добре, якби дослідження українських вчених більше популяризувалися в Україні. «Програма ім. Фулбрайта — одна з тих програм, які професійно збагачують і зокрема дають можливість порозуміти сенс американського суспільства, бо за короткий час перебування в США їхні принципи життя неможливо осягнути», — сказала С. Слава.

07 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 6
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
» Всі новини