В Ужгородському прес-клубі розповіли, як українцям отримати наукову стипендію по програмі академічних обмінів

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Програми академічних обмінів: як українцям отримати наукову стипендію».

Журналісти зустрілися з представниками та  стипендіатами найстарішої і найбільш відомої у світі програми наукових обмінів Сполучених Штатів Америки -- Програми ім. Фулбрайта. Програма діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу.
Про те, чим корисні довготермінові дослідницькі проекти, як потрапити до Програми, який досвід можна отримати, перебуваючи на стажуванні закордоном, розповіла координатор Програми обміну науковців ім. Фулбрайта Наталія Залуцька. З її слів, у рамках Програми ім. Фулбрайта в Україні проводять конкурси для науковців, студентів, викладачів та випускників вишів. Вони можуть побувати в Америці, а американці — в інших країнах світу (українські вузи мають можливість запросити американських лекторів). Понад 400 українських стипендіатів вже провели рік наукової праці в США. Серед них — Андрухович, Забужко, Головатий та інші відомі особистості.
Як розповіла Н. Залуцька, у презентованій Програмі обмінів з часу її відкриття в Україні у 1992 році взяли участь 6 закарпатських фахівців. Організатори обмінів не встановлюють преференцій ні галузево, ні регіонально. Все ж найбільше учасників — мешканці Києва та великих університетських міст — Львів Харків, Одеса.
Участь у засіданні також взяли випускники Програми ім. Фулбрайта - ужгородці Віталій Жугай, Світлана Слава та Маріанна Коршинська. 
Віталій Жугай засвідчив, що отримав важливий досвід та можливість досконалого вивчення своєї теми — «Аналіз критеріїв та умов успішного функціонування якісної преси в США». «Мені дуже сподобалося працювати над науковою розвідкою в США. Особливо було корисним спілкування з фахівцями, вразила демократичність відомих тутешніх політиків і науковців, які вільно спілкувалися з іноземними дослідниками.  Цікавими були, наприклад, так звані «години щастя», на які збиралися викладачі для спільного проведення часу, наприклад, веслування на 100-річному вітрильнику чи полювання за крабами, — розповів В. Жугай. Як, можливо, пафосно не звучало б, але такий обмін є позитивним і для нашої країни загалом. Адже роблять наших фахівців більше конкуренто спроможними, сприяють розвитку і нас, і нашої країни».
Психолог, викладач УжНУ Маріанна Коршинська розповіла: «Я була вражена престижність Програми ім. Фулбрайти, рівнем поваги до фулбрайтерів. До речі, часто навіть вузи оцінюють за тим, скільки їхніх викладачів брали участь у програмі ім. Фулбрайта. Я мала змогу побувати у значній кількості університетів, куди нас запрошували читати лекції. Важливо, що не тільки ми вчимося новому, а й маємо можливість показати і свої досягнення, презентувати надбання українців. Після зустрічей із фулбрайтерами американці починають інакше дивитися на нашу країну». 
Професор кафедри економіки, менеджменту і маркетингу економічного факультету УжНУ Світлана Слава зауважила, що було б добре, якби дослідження українських вчених більше популяризувалися в Україні. «Програма ім. Фулбрайта — одна з тих програм, які професійно збагачують і зокрема дають можливість порозуміти сенс американського суспільства, бо за короткий час перебування в США їхні принципи життя неможливо осягнути», — сказала С. Слава.

07 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини