А що в припасах у закарпатців? Час готуватися до зими

Зазвичай найбільші дискусії стосовно того, що, де і як вродило і скільки воно коштує, точаться на Мукачівському оптовому ринку «Гід». Це така собі Закарпатська міні-біржа сільськогосподарської продукції. Саме сюди поспішають городяни зараз, щоби запастися на зиму потрібними овочами. Про ціни на них дізнавався наш кореспондент.

— Хоча навесні значно здо-рожчали мінеральні добрива, дизельне пальне, засоби захисту рослин, та ціна на картоплю, дякувати Богу, не вища за минулорічну, — тішиться пенсіонерка пані Ілона з Підгорян. - Сто сімдесят гривень за центнер... Я гадала, що за двісті кілограмів
— стільки потребує моя родина на зиму, коштиватимуть більше півтисячі, а обійшлося на третину дешевше. І вибір другого насущного хліба на «Гіді» нині великий. Жовті, рожеві, білі і навіть фіолетові бульби з чималим вмістом крохмалю і не дуже - очі розбігаються. На будь-який смак.
— Приємно дивує і ціна цибулі. Якщо берете більше десяти кілограмів, то платите від гривні сорок до півтори за кілограм. А це, погодьтеся, зовсім недорого, — резюмує житель Березники, що на Мукачівщині, пан Омелян. - Та якщо згадати, що навесні на ринках області вартість одного літра маленьких цибулинок для висаджування коливалася в межах від 15 до 25 гривень, то півтори гривні за цей овоч можна платити без усяких торгів.
— Дещо подорожчала пізня капуста. Зараз за неї правлять по гривні двадцять, а тиждень тому цей овоч коштував всього сімдесят копійок за кілограм,
— зауважує інша мукачівка пані Ірина. - Але і ця ціна невисока. Восени торік качаниста була по гривні вісімдесят - два за кілограм.
— Заготовки на зиму потрібно робити саме тепер, поки ціни невисокі, — робить висновок пенсіонер із Куштановиці Іван Андрійович. - Буряки нині коштують гривня двадцять за кілограм, морква дорожча на шістдесят копійок, Я вже скупився, бо невдовзі буде значно дорожче. А на зеленому ринку за ці овочі уже тепер ставлять значно вищу ціну, ніж тут. Приміром, там капусту продають за 1,50, моркву - за 2,50 - 3 гривні, цибулю - за 2,50, буряки - за 2, картоплю - за 2,50 гривні. В магазинах та супермаркетах ці овочі ще дорожчі. Зокрема, капуста - 2, буряки — 2,50, морква - 3, картопля - 3, цибуля - З гривні.
— Мій син сьогодні має вихідний, отож я попросила його привезти «бусиком» усі овочі, що купила, — хвалиться жителька приміського Кендере-шова Марія Михайлівна. - Однієї моєї пенсії вистачило, щоб заповнити комору компонентами борщу на всю зиму. Шкода тільки, що ця українська національна страва буде пісною, адже купити нині кілограм м'яса свинини чи яловичини я не в змозі (вибачайте за відхилення від овочевої теми). На превеликий жаль, навіть засмажку на салові чи свинячому жирі не зробиш, бо український продукт номер один уже коштує 24 гривні за кілограм, доведеться
ВДОВОЛЬНИТИСЯ СОНЯШНИКОВОЮ
олією. Якось ще влітку ввімкнула телевізор, то побачила, як з екрана наша пані прем'єрка обіцяла, що до осені з-за кордону завезуть чимало м'яса та сала, і це, мовляв, зіб'є ціни на свинину. Тоді я й не сподівалася, що солонина до осені не те що подешевшає, а, навпаки, стане дорожчою майже вдвічі. А де ж воно те обіцяне дешеве сало? Нема! Та навряд чи найближчим часом і буде.
Не такий вже дорогий часник - десять гривень за кіло. А От болгарський перець нині — справді «золотий». Звичайна ротонда - 8—9 гривень, великий червоний - усі 12. Гіркий червоний - 20 гривень. Селяни
з Іршавщини кажуть, що не вродив цей овоч цьогоріч. Та й площі під культуру ґазди з Сільця та Заріччя значно скоротили, бо кілька років поспіль ціна на нього була низькою.
—  У нашому селі є .кілька газдів, в кого щедро уродив перець — цей вельми популярний нині овоч, — каже продавець помідорів із Боржавського, що на Виноградівщині, пан Василь. - Вони нині виявилися на коні. Збувши це «червоне золото», матимуть можливість придбати сільськогосподарську техніку' та реманент. Однак так таланить далеко не всім сільським трударям.
Не дешево коштують у цю пору свіжі відбірні маленькі огірочки для маринування. За кілограм просять шість гривень. Дорогі й помідори. Скажімо, оптова ціна «сливок» — 3,50 грн. А баклажанів - 6 гривень.
— Тепер уже такі дорогі овочі в банку не покладеш, — каже мукачівка пані Ірина. - Треба було їх купувати в липні-серпні, коли вони були дешевшими.
Усе це так, але сподіватися тільки на магазинні соління чи маринади не доводиться. Бо літрова банка огірків коштує 12—14 гривень. А своє — і дешевше, і смачніше.

Віталій Пумпинець, м. Мукачево
06 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
11:58
У селі Тихий на Ужгородщині попрощаються із загиблим воїном Євгенієм Бушмакіним, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
11:26
/ 1
Підтвердили загибель на війні Героя із села Онок на Берегівщині Миколи Заріцького Фото новина
10:23
На одній із вулиць Ужгорода можливе ускладнення руху через аварійні роботи
18:18
/ 2
На Закарпатті за місяць зафіксували 32 скарги на порушення прав під час мобілізації
14:15
/ 1
У Карпатах рятувальники евакуювали туристку зі Львова, якій стало зле під час походу Фото новина
12:21
На Закарпатті дитина отримала різані рани після небезпечних завдань в онлайн-грі
10:41
/ 1
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання із захисником Олександром Карбованцем Фото новина
» Всі новини