Відбулося засідання Ужгородського прес-клубу реформ на тему профілактики раку молочної залози та реабілітації жінок у післяопераційний період

4 жовтня відбулося засідання Ужгородського прес-клубу реформ на тему: „Жовтень – місяць знань про профілактику раку молочної залози. Проблеми реабілітації жінок у післяопераційний період”.

Наталія Шаульська, голова обласної ГО «Амазонки Закарпаття» розповіла про міжнародну співпрацю організації та про можливість реабілітації закарпаток за кордоном. Так, закарпатське відділення організації (разом із київськими та львівськими колегами) вибороло право участі у навчанні фахівців-онкологів у польському місті Замость. А також 10 жінок-амазонок змогли пройти курс реабілітації у польській клініці за програмою Європейської фундації регіонального розвитку сусідства. Крім того, «Амазонки Закарпаття» зініціювали проведення в Ужгороді акції «Рожева стрічка», під час якої безкоштовно розповсюджували довідники для мешканців міста. За спонсорської підтримки їм вдалося видати «Паспорт здоров’я жінки» за програмою «Знання перемагає рак». Наталія Шаульська розповіла, що такий паспорт є необхідним для кожної жінки і сьогодні розповсюджується безкоштовно. Окрім корисної інформації, зокрема, щодо методів самообстеження, паспорт містить графік обстежень у мамолога та інших фахівців.

Ярослав Дячун, онколог Ужгородської міської лікарні повідомив, що наразі прооперовано вже понад 400 ужгородок з діагнозом раку молочної залози. На жаль, хворобу у кожної четвертої пацієнтки виявляють вже на пізніх стадіях, коли лікування надто важке, а то й безрезультатне. Тому фахівець радить кожній жінці бути не байдужою до власного здоров’я і життя та неодмінно проходити обстеження. Ярослав Дячун освоїв методику лікувального масажу та ряд інших дієвих методів лікування від закордонних колег і нині активно впроваджує їх у своїй роботі. Він також висловив вдячність організації «Амазонки Закарпаття», яка, за його словами, допомагає лікарям повертати жінок до життя після перенесеної онкохвороби.

В Україні щороку виявляють понад 16 тисяч нових випадків захворювання на рак молочної залози. Як повідомила лікар-мамолог Рімма Конар, в Ужгороді на цю хворобу щорічно захворюють 40-60 жінок. Рак молочної залози сьогодні посідає перше місце серед онкозахворювань у жінок. Лікар відзначила уважність та відповідальність ужгородок, адже у 9 випадках із 10 жінки виявляють симптоми хвороби самостійно. Рімма Конар також розповіла, що 29 вересня в Ужгороді розпочав роботу мамологічний кабінет, отримавши обладнання від міста-побратима Ужгорода — Корвалліса. Відтепер кожна жінка може пройти тут обстеження.
Під час навчання у Польщі ужгородські лікарі отримали неоціненний досвід, навчаючись за програмою, розробленою швейцарськими фахівцями та апробованою в Німеччині,--переконаний реабілітолог Сергій Козодаєв. Тижневе навчання кожного лікаря у клініці ім. Папи Іоанна Павла ІІ оцінювалося сумою понад тисячу доларів. У Польщі лікарі-онкологи ознайомилися з новітніми методиками лікування пацієнтів.

Сергій Козодаєв також наголосив на тому, що операцією лікування раку молочної залози не обмежується. Важливим є процес реабілітації жінки, особливо потрібною є підтримка сім’ї. Лікар також закликав закарпаток не запускати хворобу, вдаючись до псевдометодів її лікування.
06 жовтня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:54
/ 1
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 1
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 10
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
» Всі новини