У нашому краї використовується тільки 43% лісів від загального запасу. 18 лісгоспів краю господарюють на 492 тисячах гектарів. Тут росте бук, ялина, ялиця, дуб, явір, ясен...
У принципових підходах, стратегії і тактиці обласне управління лісового та мисливського господарства керується Лісовим кодексом України, іншими законодавчими і нормативними актами. Ліси, як і люди, захищені законодавством. Тому тут постійно дбають про те, щоб забезпечити правову і технічну регламентацію лісогосподарського виробництва. Також потрібно контролювати використання лісових ресурсів залежно від природних та економічних умов, цільового призначення, місця розташування, породного складу лісів, а також функцій, які вони виконують.
Усі ці напрями важливі. Завдяки їм вдалося ліквідувати розрив у часі між вирубкою та відновленням лісу; скоординувати роботу науково-дослідних установ у галузі ведення лісового господарства і спрямувати її на розробку та організацію виконання комплексних державних і регіональних програм з питань охорони, захисту лісів, підвищення їх продуктивності, раціонального використання та відтворення.
Упродовж десятиліть проводиться робота з переведення лісонасіннєвої справи на генетико-селекційну основу. Науковий супровід цих робіт здійснюється Карпатською лісовою науково-дослідною станцією, фахівці якої, разом зі спеціалістами лісового господарства, виявили і створили в лісовому фонді області численні генетичні резервати, постійні лісонасіннєві ділянки, лісонасіннєві плантації, плюсові насадження і дерева.
Ліс — це не тільки дерева, а й звірі, яких теж треба захищати від злигоднів. Нині у мисливських угіддях понад дві тисячі оленів, понад шість тисяч козуль, більш як дві з половиною тисячі кабанів, більше сотні ланей, трохи більше ведмедів, понад шість тисяч лисиць та куниць.
У лісових і мисливських господарствах краю постійно проводяться роботи з інтродукції деревних і чагарникових порід. Цьому сприяють географічне розташування та кліматичні умови області. Інтродукційний розсадник знаходиться у дендрарії «Березинка», в якому до 320 видів деревних і чагарникових порід.
Враховуючи виняткову і ніяким іншим природним чинником незамінну роль лісів у збалансованості навколишнього природного середовища регіону і прилеглих до нього територій, Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства здійснює заходи щодо збереження існуючих та створення нових природно-заповідних об'єктів у лісовому фонді області.
Istvan 2008-10-05 / 18:42:00
Над Брустурой я сам видел двух...
Урзус 2008-10-04 / 11:17:00
Цілком згоден із Кусі. Про ведмедів - точно гон. Яких там півтори сотні! Звідки? Де вони живуть, чим харчуються? Чи скоро почнеться кампанія "бий ведмедя-коровоїда!", так, як це зараз робиться із вовками? Тижня не пройде, аби черговий мудак не написав щось про купу вовків, яких треба перестріляти якнайшвидше.
Кусi 2008-10-04 / 11:13:00
Назва статтi - звичайна мисливсюка байка, а простiше- брехня.