Як відзначають фахівці у галузі пожежної безпеки спостерігається тенденція до постійного збільшення кількості пожеж від електрики. Щороку їх кількість зростає в середньому на 1 відсоток. Що найгірше, то щороку зростає й кількість жертв на пожежах, спричинених короткими замкненнями, перегрівами електроприладів та несправними електропроводками.
Що ж робити аби зменшити імовірність виникнення пожеж від даної причини? Для захисту від коротких замкнень у більшості електроприладів є запобіжники з плавкими вставками. Однак з часом вони виходять з ладу та вимагають заміни. При цьому частина людей з метою заощадження використовує саморобні запобіжники. На що обертається подібне заощадження, краще не згадувати.
При монтажі електропроводки всі з’єднання жил проводів та кабелів слід виконувати тільки за допомогою опресування, зварювання, спаювання або зжиму гвинтовим з’єднанням.
Не використовуйте тимчасову електропроводку більше ніж вона справді потрібна. Пам’ятайте, що немає нічого більш постійного за тимчасове.
Електронагрівальні прилади, телевізори, комп’ютери та інша побутова і офісна техніка повинна включатись в розетки тільки при справних штепсельних вилках.
Як вісім нам відомо комфорт відіграє важливу роль у нашому житті. Тепло ж у свою чергу є його невід’ємною частиною. Для обігріву приміщення чи кімнати ми використовуємо різноманітні нагрівальні прилади серед яких значне місце посідають електричні. До таких приладів з точки зору пожежної безпеки потрібна особлива увага. Так забороняється використовувати для обігріву приміщень саморобні та несправні нагрівальні електроприлади. Не слід залишати їх ввімкненими, якщо ви виходити з квартири чи будинку, навіть якщо це звичайний «похід» до магазину чи сусідів.
Уважно прогляньте вимоги до електронагрівальних приладів, які ставить виробник та суворо їх дотримуйтеся. Користуйтесь електроприладами згідно з інструкцією по експлуатації.
Не забувайте, що за будь-яких холодів температура зовнішньої поверхні електронагрівальних приладів не повинна перевищувати 85°С.