- Анатолію Івановичу, як відомо, курчат по осені рахують. Що вдалося зробити із запланованого та про ситуацію щодо стану медицини району загалом?
- Однієї сторінки буде замало. Адже зроблено таки багато. Цьогорічне фінансування медичної галузі радує та надихає. Адже розроблені програми не відкладають у довгий ящик, а справно та належним чином починають фінансувати. Звичайно, солідна частина усього фінансового тягара лягає на плечі місцевої влади, а той факт, що керівники району приділяють саме нашій галузі особливу увагу, без зайвого пафосу, зобов'язує.
Наведу лише кілька прикладів. На 13 програм, затверджених рішенням районної ради, фінансування яких враховано в бюджеті на цей рік, передбачено один мільйон 310 тисяч гривень. Здавалося б, ну які ж це гроші, але скажу наступнеі'таких грошей медики району давненько не бачили. Додайте до цього солідне матеріальне забезпечення.
Щоб не бути голослівним знову наведу приклади. Придбано для медичних закладів району чотири холодильники та сім сумок-холодильників, десять персональних комп'ютерів, зроблено ремонти режимних кабінетів районної поліклініки №1 у Чопі на суму 293 тис. грн., та дитячого відділення на суму 286 тис.грн. Замінено вікна та двері в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Ратівці та Кам'яниця. Нині проводиться газ, облаштовується водо- та теплопостачання АЗПСМ у Невицькому, Батфі, проводимо газ у ФАП села Холмці. Для ФАПу в селі Петрівка закуплено будматеріалів на 45 тисяч гривень. Нещодавно медикам Кам'яницької амбулаторії та Оноківської дільничної лікарні було вручено бінокулярні мікроскопи, а кам'яничанам ще й гінекологічне крісло.
Для районної лікарні, що в селищі Середньому, на ремонт котельні, облаштування аптеки та ремонт рентген та ФГ кабінетів було виділено 116 тисяч гривень. Уже закінчуються роботи по підведенню газу в медзаклади Лінців, Салівки, дільничну лікарню Оноківців.
На виконання Указу Президента України Віктора Ющенка районними медиками успішно реалізується Програма «Заходи поліпшення умов функціонування закладів охорони здоров'я в сільській місцевості на 2007-2010 роки», на виконання якої цьогоріч виділено 820 тисяч гривень.
- Але все ж таки, головне багатство - люди!?
- Саме так. У районі працює дружній колектив людей в білих халатах. Нелегка лікарська робота лягла на плечі 168 лікарів, 52 з яких мають вищу категорію, 39 - першу, 28 - другу; 264 працівників середнього медперсоналу. Загалом у медичній галузі Ужгородщини працює 705 чоловік. Саме завдяки їм нині справно функціонують дві районні лікарні, дві дільничні та розгалужена мережа із 24 АЗПСМ та 31 ФАПу.
Солідна громада, але кожен - хороший, кваліфікований професіонал своєї справи, справжній ас. Й кожен заслуговує на щирі слова подяки за свою самовіддану працю, за недоспані ночі, за щоденний ризик. Але найбільше люди в білих халатах заслуговують на адекватну оплату власної такої необхідної праці, адже саме цей пункт значно відстає за середній показник по країні.
- Та, певно, не без проблем?
- Проблеми є завжди. Одні потребують першочергового та негайного вирішення, з вирішенням інших можна трішечки зачекати. Адже медицина країни, й усі це розуміємо, до недавнього часу знаходилася в глибокому затяжному коматозному стані. И" за кілька років її було реанімовано, але до повного одужання ще досить далеко.
Стосовно проблем, які вимагають негайного вирішення, першочергова - забезпечення автомобілями ще 11 амбулаторій району. З нетерпінням очікуємо й будівництва районної лікарні в місті Ужгороді. Але питання щодо значно соліднішого фінансового забезпечення людей у білих халатах, вирішення якого в компетенції урядовців, й нині залишається, на жаль, відкритим.