Закарпатці почали друкувати власні марки

"Укрпошта" почала надавати послугу під назвою "Власна марка"

Оксана Долгош з "власною" маркою
Оксана Долгош з "власною" маркою

Будь-яка людина може нині звернутися до поштового відділення та обрати будь-яке зображення, аби потім наклеїти його на конверт. Послуга миттєво стало популярною, і не тільки серед філателістів.

За бажання можна розмістити на марці свій автомобіль або улюбленого цуцика. Хоча найчастіше все-таки це власні фотографії або портрети коханих людей.

Однак на Закарпатті про цю цікаву послугу досі мало хто знає. Як повідомили у відділі маркетингу марки виготовляються у Києві на видавництві "Марка України", а замовлення можна зробити у будь-якому поштовому відділенні області. Потрібно заповнити бланк замовлення, долучити обране зображення і сплатити гроші. "Власну марку" можна замовити і через мережу Інтернет (www.stamp.kiev.ua)

Першими скористалися новою послугою філателісти, які почали приносити зображення архітектурних та природних пам’яток Закарпаття. А також почали робити оригінальні подарунки на весілля. Щоправда власне зображення розміщується не на саму марку, а на спеціальний купон, що відокремлений від основного малюнку перфорацією. Але це вже технічні нюанси. Єдине, що не дозволять зробити марку із зображенням еротичного змісту або яке несе негативний або антидержавний зміст. На жаль, не вдасться зробити і сюрприз для друга чи для шефа. Адже потрібно буде надати офіційний дозвіл від цієї особи. Це ж стосується відомих особистостей та товарних знаків чи логотипів.

Ціна одного маркового блоку складає від 54 до 69 гривень, хоча від кількості марок ціна на виготовлення істотно зменшується. Обіцяють, що в Києві замовлення виконають за 2 тижні. Але прикріпити ваше зображення можуть поки що тільки до чотирьох стандартних видів українських марок - "Бажаємо щастя!", "Квіти", "Києво-Печерська лавра" та "Оранта-Переможниця".

"Перш ніж пропонувати комусь послугу потрібно самій скористатися нею, - каже Оксана Долгош, заступник директора з питань маркетингу та продажі послуг Закарпатської дирекції УДППЗ "Укрпошта". - Як тільки почали пропонувати таку послугу я одразу ж нею скористалися. Тепер пропоную зробити це друзям і знайомим. Незабаром моя сестра виходить заміж, тому такий подарунок буде сподіваюся дуже доречним на весілля. Більшість людей зберігають такі марки на пам’ять. Однак їх можна використовувати і за призначенням - аби переслати звичайний лист у межах України. Раджу скористатися нашою послугою всім, хто хоче залишити про себе пам’ять дітям та онукам. Готова марка - це вже історія. А також це розумне вкладення грошей, бо марки з часом тільки дорожчають. Особливо такі оригінальні".

Виявилося, що можна замовити не тільки власні марки, але навіть конверти! Вартість одного конверту з власним зображенням коштує близько 5 гривень. До речі, щороку готується тематичний план для випуску нових конвертів із зображенням закарпатських видатних діячів чи пам’ятних місць. Поради та пропозиції дають місцеві філателісти. Щодо щорічних спецпогашень конвертів, то останнє відбулося 28 червня цього року у санаторії "Шаян", якому виповнилося 50 років. Наступного року планують здійснити спецпогашення з нагоди 100-річчя народження заслуженого художника України Золтана Шолтеса (21.07.2009) та закарпатського громадського діяча Миколи Бандусяка (16.12.2009). Якщо перше відбудеться в Ужгороді, то другу подію здійснять у с. Ясіня Рахівського району. І залишаються традиційними спецпогашення на День святого Валентина (14 лютого) та на день міста Ужгорода (1 жовтня).

Серед марок, що планують випустити в Україні наступного року є і суто наші - "Дерев’яні церкви Закарпаття". Загалом за роки незалежності в Україні було випущено на марках понад 800 тематичних сюжетів. Персоніфіковані (з власним зображенням) марки вперше почали випускати у 1999 році у Мельбурні (Австралія) на Всесвітній філателістичній виставці. Тепер кожний з нас може залишити своє обличчя (або обличчя коханої людини) для історії.

"Старий Замок - Паланок", ХайВей
28 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:37
На Закарпатті викрили переправницю, яка «продавала шлях» до ЄС Фото новина
12:28
На Ужгородщині поліцейські затримали рецидивіста, причетного до серії крадіжок Фото новина
11:11
/ 2
На Рахівщині двоє чоловіків із Миколаївщини ледь не загинули, намагаючись незаконно потрапити до Румунії Фото новина
10:16
/ 2
Ужгородська суддя Шепетко, яка "посприяла" депутату-"корупціонеру" та випустила під заставу "кримінального авторитета", буде працювати в апеляційному суді
17:59
На Закарпатті адвокат і його «помічник» організували незаконне переправлення через кордон Фото новина
16:43
/ 1
Жителю Берегівщини повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з собакою Фото новина
15:42
Закарпаття прощається із захисником Іваном Павликом, який загинув у ДТП Фото новина
14:38
/ 1
На Закарпатті припинили діяльність підпільного «бізнесу» на алкоголі й сигаретах Фото новина
13:47
На Рахівщині 21-річний водій вантажівки перекинувся після удару в стовп Фото новина
12:39
Ужгородські патрульні повернули жінці загублену сумку Фото новина
10:56
Ветеран війни Владислав Горнодь виборов золото для України на Чемпіонаті світу у Великій Британії Фото новина
09:50
/ 1
В Ужгороді судитимуть організаторів і працівників кол-центру, який ошукував громадян Чехії на інвестиціях Фото новина
09:00
Сьогодні в Ужгороді відбудеться благодійний фестиваль «Золото літ» для людей поважного віку
18:09
Мукачівські спортсмени — чемпіони світу з Комбат Самозахисту ICO Фото новина
17:03
На Закарпатті зріс рівень захворюваності на грип і ГРВІ Фото новина
15:39
/ 1
На Закарпатті рідним полеглого прикордонника Дмитра Цацури вручили медаль «Захиснику Вітчизни» Фото новина
14:22
У Перечині затримали чоловіка, який навів гвинтівку на незнайомців Фото новина
14:13
/ 9
Воловецька суддя Софілканич, яка звільнила від покарання ґвалтівників дівчинки і чиновника-хабарника, не пройшла оцінювання та не працюватиме в апеляційному суді
13:13
/ 1
На Хустщині загинув 56-річний чоловік через падіння авто в урвище Фото новина
12:05
У Мукачеві затримали жінку, яка намагалася обікрасти магазин Фото новина
11:07
/ 1
На Тячівщині зафіксували випадок сказу після укусу кота
10:03
/ 1
Лабрадор, над яким жорстоко познущався господар на Берегівщині, вже одужує Фото новина
09:07
/ 6
У Лондоні викрали з фури близько 3 тис. пляшок закарпатського вина Chateau Chizay Фото новина
18:01
На Закарпатті викрили угруповання, яке переправляло чоловіків через кордон Фото новина
17:02
На Рахівщині засудили жінок, які викрали допомогу родини загиблого військового
» Всі новини