До участі у ньому запросили представників фермерських господарств «Золота підкова», «Полонинське господарство», «Барвінок», науково-виробничої асоціації «Племконецентр» (Закарпатська область), ТзОВ «Варто» (Івано-Франківська область) та ПП «Козак-2006» (Львівська область).
В рамках конкурсу відбулась міжнародно-практична конференція «Селекційні та еколого-економічні аспекти конярства». А власне сам конкурс коней гуцульської породи проходив в два етапи: експертна оцінка коней та випробування коней на іподромі «Гуцульські стежки».
Роман Ткач, коментуючи необхідність проведення подібних конкурсів зазначив: «Працюючи вже друге скликання Верховної Ради у Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин можу констатувати, що на сьогодні гострою проблемою є криза галузі тваринництва загалом, а в Карпатському регіоні — відтворення та збереження коней гуцульської породи зокрема. Вважаю, що і парламент і Міністерство агропромислової політики повинні сприяти розширенню мережі племінних ферм, розробляти спеціальні програми, спрямовані на поліпшення селекційно-племінної роботи, підвищення породного статусу коней у приватному секторі. Лише підкріплена реальними коштами й конкретними заходами державна програма розвитку конярства в карпатських регіонах здатна відновити генофонд унікальної зникаючої породи».