Головний суддя змагань - заступник начальника закарпатських рятувальників Сергій Крицький наголосив, що проведення таких заходів має неабияке значення у підготовці пожежників, адже ні для кого не є секретом, що перебування людини у задимленому приміщенні більше однієї хвилини може закінчитися фатально. Дай‚ Боже‚ щоб такі навички рятувальників використовувалися лише в навчально-тренувальних процесах і на змаганнях. Правда‚ статистика доводить зворотнє. Закарпатські вогнеборці можуть пригадати чимало випадків‚ коли саме за допомогою апаратів захисту органів дихання доводилося рятувати життя потерпілим‚ що перебували у зоні сильного задимлення.
На старт вийшло 16 команд з усіх гарнізонів Закарпаття. Свою майстерність та оперативність кожна ланка ГДЗС демонструвала в чотирьох дисциплінах. Завдання не з легких, адже вправи для них були розроблені з урахуванням максимального наближення до бойових умов роботи. Передусім‚ щоб стати кращою ланкою‚ потрібна була чітка й злагоджена дія всієї команди – єдиного рятувального організму. У випадку помилки хоча б одного із чотирьох членів команди судді нараховували додаткові штрафні бали.
Варто наголосити‚ що більшість команд-учасниць‚ показали на практиці високий професіоналізм‚ дисциплінованість‚ демонструючи суддівській бригаді спортивний інтерес та бажання досягнути найкращих результатів.
Однак‚ згодом стало зрозумілим‚ що головна боротьба за перемогу розгорнеться між командами СДПЧ-1 м. Ужгород, СДПЧ-13 м. Іршава, СДПЧ-15 м. Перечин, СДПЧ-16 смт Великий Березний. На жаль‚ не поталанило в цьогорічних змаганнях команді СДПЧ-8 м. Тячів - минулорічній переможниці, яка посіла лише шосте загальнокомандне місце.
Коли говорити про виступи в окремих видах‚ то рівних у вправі „В’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням її на потерпілого пожежним, включеним в ізолюючий апарат” не було пожежному з Перечина В. Д. Фіцаю; начальнику караулу СДПЧ-1 м. Ужгород Ю. М. Форішу та начальнику сектору реагування на надзвичайні ситуації Виноградівського райвідділу В. Ю. Молнару.
На етапі “Підйом газодимозахисника, який включений в ізолюючий апарат, по встановленій висувній драбині у вікно 3-го поверху навчальної вежі” відповідно перші – треті місця розділили рятувальники з Перечина‚ Ужгорода та Виноградова.
Але вирішував долю загальнокомандної перемоги останній – найважчий етап з проведення розвідки пожежі та пошуку потерпілого у задимленій зоні. Тут найкращі результати показали вогнеборці Ужгорода, Іршави та Перечина.
І все ж фортуна в день змагань була на боці господарів, адже в загальнокомандному заліку вони таки зуміли обійти своїх головних конкурентів і стали володарями головного кубка змагань. На другому місці опинилися пожежники Іршави, а третє зайняли перечинці.