Проект апробується в нашій та Запорізькій областях, а відповідний досвід та напрацювання будуть застосовуватися в інших регіонах України. Завдяки проекту підвищується спроможність місцевих державних адміністрацій та органів регіонального самоврядування здійснювати ефективний менеджмент та планування територій, а також залучати інститути громадянського суспільства до діяльності в сфері регіонального управління та розвитку громад.
Під час наради було обговорено список пропозицій, які пропонуються для програми навчання і зміцнення інституційної спроможності в рамках реалізації Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року. Програмою передбачено відібрати в області 25 практичних оперативних проектів у рамках регіональної стратегії розвитку для навчання відповідних кадрів та наступного впровадження. Відбір проектів проводиться за п’ятьма стратегічними пріоритетами, серед яких – розвиток людини та підвищення соціальних стандартів життя, формування конкурентоспроможної та життєздатної економіки, поглиблення транскордонної та європейської співпраці, розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери, формування просторової гармонії та охорона довкілля. Загалом від області було запропоновано 39 проектів. З них відібрано по 4-5 за кожним пріоритетом.
Сама програма включає наступні елементи: стратегічне планування за принципом участі в місцевих та регіональних органах влади, розрахунок та планування проектів, упровадження та управління проектом та міні-навчальні поїздки для спостереження за аналогічними проектами в Україні і країнах Центральної та Східної Європи.
Серед обраних для супроводу пропозицій, зокрема: створення туристичних інформаційних центрів та агенцій супроводу туристів в Рахівському, Міжгірському та Ужгородському районах, створення агропромислової біржі, системи управління енергозбереженням в освітніх установах Ужгорода, створення підрозділу наукового парку «Київська політехніка», розробка схеми регіональних екомереж.