Ужгород: Що таке корупція по-українськи?

17 вересня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Корупція по-українськи: національна особливість чи набута шкідлива звичка».

Про ситуацію в органах податкової служби розповів заступник начальника відділу по боротьбі з корупцією ДПА у Закарпатській області Андрій Мілюченко. За його словами, цьогоріч порушено вже 5 кримінальних справ за скоєння злочинів самими податківцями. При цьому найбільша сума завданих державі збитків становить 3,7 млн. грн. (недорахованих штрафних санкцій).
Відділ по боротьбі з корупцією в ОДПС ДПА у Закарпатській області протягом січня-серпня 2008 року провів 98 службових перевірок та розслідувань щодо працівників ОДПС. За результатами перевірок порушено 12 кримінальних справ, складено 9 протоколів про порушення вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”, до 92 співробітників ОДПС застосовано заходів дисциплінарного впливу, в т.ч. чотирьох звільнено з органів ОДПС, внесено 125 подань керівництву ОДПС для вжиття заходів реагування та усунення недоліків.
Найближчими роками, на думку викладачки УжНУ, директора Закарпатського обласного центру гендерної освіти при УжНУ Маріанни Колодій подолати корупцію не вдасться, при тому, що підстави для цього насправді є. В країні діє достатня нормативно-правова база, але нема бажання самого населення припинити явище корупції. «У нас існує явище т.зв. «другого соціального світу», в якому живе більшість населення попри реальні події, які існують у державі. Люди незадоволені діями влади, політичними кризами, тому ще з 80-х років знайшли собі варіант - жити в іншому світі, в якому почувають себе комфортно, у цьому ж тіньовому світі процвітає корупція». Фахівець розповіла, що прогнози міжнародних інституцій щодо України невтішні. ООН, наприклад, озвучила прогноз, що корупцію в Україні не вдасться подолати навіть до 2050 року. «Корупція сьогодні просто влаштовує всіх у державі», — каже М. Колодій. Вона також змалювала портер типового хабарника: це чоловік 35-45 років, управлінець середньої ланки. Натомість образ того, хто дає хабара, досить непевний, це скоріше жінка, віком від 30 до 55 років, середнього рівня достатку, з вищою освітою, має в середньому одну дитину (у соціологів це виражається цифрою 1,3 дитини), мешканка міста. «Навіть рівень зарплати не є причиною корупційних дій. Навіть якщо людина отримує 25 тисяч грн., то все ж візьме коробку цукерок, бо це звичка», — каже психолог.
На жаль, словами М. Колодій, корупція більшістю співвітчизників сприймається вже як природне явище, як, наприклад, ранкова кава. Найбільш незадоволені явищем корупції натомість є українці віком від 22 до 38 років.
М. Колодій також наголосила, що в Україні існує чимало різновидів корупції, зокрема, масово розвинуте явище протекціонізму. Це коли за телефоном можна вирішити питання «за знайомством».
«Корупцію слід викорінити, бо до неї звикають наші діти, вважають її виправданою. Але дуже важливо пояснити молодому поколінню, що це не властиве для українців явище», — вважає Мар’яна Колодій.
У рамках засідання було оголошено про початок Всеукраїнського щорічного конкурсу для журналістів, які досліджують тему боротьби з корупцією. Журналістські матеріали, в яких порушується тема корупції, слід надсилати до Ужгородського прес-клубу для участі в обласному етапі конкурсу.
Андрій Мілюченко наголосив, що про факти вимагання винагороди податківцями можна повідомляти за телефоном довіри в Ужгороді: 3-52-70.

Ужгородський прес-клуб
17 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

15:33
/ 5
Інструктора районного ТЦК на Закарпатті судитимуть за обвинуваченням у катуванні Фото новина
13:34
/ 4
На Закарпатті чоловіка повалили на землю й обікрали Фото новина
12:38
/ 1
На Закарпатті 46-річний чоловік жорстоко побив 74-річну матір Фото новина
10:17
/ 1
За вбивство 22-річної закарпатки українець отримав 14 років ув’язнення в Чехії Фото новина
10:54
/ 5
Прокуратура оголосила нову підозру у справі «дачі Медведчука» на Закарпатті Фото новина
12:16
На Закарпатті викрили ще три схеми незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
11:52
/ 1
Прокуратура оскаржить вирок шахраю, який виманив у матері загиблого військового понад 6,6 млн грн Фото новина
10:07
/ 5
Екс-командира батальйону на Закарпатті підозрюють у сприянні ухиленню військовослужбовиці від служби Фото новина
22:17
/ 6
Поліція розшукала водіїв бетоновозів, що вилили залишки бетону поблизу озера Синевир Фото новина
16:45
/ 1
В Ужгороді взяли під варту підозрюваного у стрілянині по правоохоронцях Фото новина
13:06
/ 2
На Закарпатті винесли вирок водійці, яка в ДТП забрала життя матері та її 13-річного сина Фото новина
14:40
/ 2
На Хустщині викрили незаконне вирощування конопель Фото новина
11:01
Стали відомі нові подробиці про затриманого стрілка в Ужгороді Фото новина
17:45
На Мукачівщині затримали чоловіка, підозрюваного у зґвалтуванні 14-річної дівчини та інших тяжких злочинах
16:22
На Закарпатті судитимуть чоловіка, який кілька годин силоміць утримував і бив водія вантажівки Фото новина
17:22
/ 2
На Закарпатті судитимуть організаторів схеми з фіктивним працевлаштуванням за $25 тисяч Фото новина
17:00
На Закарпатті наркодилера засудили до 9 років ув'язнення за 148 кг канабісу Фото новина
12:21
В Ужгороді судитимуть водія, який напідпитку збив пенсіонерку та втік з місця ДТП Фото новина
15:45
/ 3
На Закарпатті викрили підпільну майстерню з виготовлення фальшивих документів Фото новина
12:59
/ 3
В Ужгороді безхатько проник до дитячого центру та обікрав працівниць Фото новина
15:25
/ 7
На Закарпатті судитимуть посадовицю інституту НААН через збитки державі на майже 680 тисяч гривень Фото новина
14:33
На Закарпатті затримали двох підозрюваних у незаконному переправленні чоловіків через кордон Фото новина
12:19
Наркокур’єра з понад 2 кг Альфа-PVP засудили до 9 років ув’язнення Фото новина
11:24
/ 1
На Закарпатті за добу викрили три спроби підкупу прикордонників Фото новина
12:25
Поліція повідомила деталі смертельної ДТП неподалік Чабанівки на Ужгородщині Фото новина
» Всі новини