У словацькому містечку Свидник відбулося міжнародне свято вареників

З-поміж інших, до участі у ньому запросили і журналістів "5 каналу".

Команда репортерів виборола у змаганні 2-ге місце. Почесний приз віддали кухарям із закарпатського Рахова. Вареники у Словаччині називають "пирогами".

Роблять їх трикутними, а усередину кладуть - начинку із бринзи. Варять в окропі кілька хвилин та подають до столу. Без звичної для нас сметани - в тутешніх крамницях її не знайти. За умовами конкурсу чотири команди - з України та Словаччини - мають рівно годину, щоби зліпити якомога більше вареників з найкращими начинками. Борошно та воду видають організатори, решту - учасники приносять із собою. Через відсутність звичних товарів, киянам доводиться імпровізувати. Замість солодкого сиру беремо солонуватий, окремо - готуємо начинки з яблук та бананів - привезли їх з Києва. Публіка насторожі - таких "пирогів" в Словаччині не їли.

За годину у київської команди - 90 екзотичних вареників. У рахівців пироги з картоплею та маком. Маленьку тарілку несемо членам журі, велику - публіці. Зголоднілі уболівальники розмітають частунок умить. Ледве встигаємо пригостити сусідів з Рахова. Це закарпатське містечко - побратим Свидника і участь у змаганні бере не вперше. Одна із учасниць команди - Ганна Ковальчук - розповідає нам інтернаціональну історію свого життя: народилася у Рівному, та заміж вийшла вже тут - у Словаччині.

Тим часом почесне журі виносить свій вирок: найкращі вареники наліпили "Жінки зі Свидника". Їхні односельці - радіють: плескають у долоні та піднімають тости. Без чарчини на святі не обійтися - у горах прохолодно, дме вітер. Свидницька корчма не вміщує усіх охочих, тож гості смакують саморобний мед і традиційну сливовицю. За кілька годин, свято завершується. Люди розходяться, та обіцяють повернутися улітку, коли у Свиднику розпочнеться Міжнародний фестиваль української культури.

5 канал
17 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
/ 1
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 7
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини