В Києві розпочалися українсько-словацькі консультації з питань реформування ринку праці та трудових відносин

28 вересня у Міністерстві праці та соціальної політики України розпочалися українсько-словацькі консультації з питань реформування ринку праці та трудових відносин, які здійснюються в рамках міждержавного співробітництва щодо виконання Плану дій Україна-ЄС у 2006 році.

В Києві розпочалися українсько-словацькі консультації з питань реформування ринку праці та трудових відносинУ консультаціях взяли участь фахівці Мінпраці, Київської міської та обласної держадміністрацій, представники Державного центру зайнятості, науковці, юристи, фахівці з питань зайнятості, трудової міграції, соціально-трудових відносин.

Відкриваючи українсько-словацькі консультації, заступник міністра праці та соціальної політики Георгій Галиць зазначив, що Україна прагне інтегруватися до європейських економічних та соціальних структур. Щоб досягти цієї мети, українське законодавство потрібно привести до норм і стандартів ЄС. Міждержавні стосунки у сфері праці, зайнятості та соціальної політики між Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством праці, соціальних справ та сім’ї Словацької Республіки започатковано ще в березні 1997 року. Зважаючи на досвід Словацької Республіки, яка 1 травня 2004 року стала членом Європейського Союзу, українські урядовці розробили та направили своїм словацьким колегам нову угоду про співробітництво у сфері праці, зайнятості та соціальної політики між міністерствами обох країн.

«Сьогодні є гарна нагода обмінятися досвідом із нашими словацькими колегами, проаналізувати нормативні документи обох країн, які регулюють питання праці та зайнятості. Це стосується, зокрема трудового права, здійснення реформ у сфері зайнятості. Нас цікавить також чи змінювалася структура трудових ресурсів, зокрема відтік кваліфікованих працівників із Словаччини в інші країни, після вступу до ЄС? Які заходи вживалися щодо підвищення конкурентноздатності робочої сили, розвитку ринку праці? Які професії у Словаччині нині є найбільш дефіцитними?», - підкреслив Георгій Галиць. Заступник міністра також сказав, що Уряд нині проводить соціальну політику, спрямовану на зростання заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат, реформування пенсійної системи, посилення ефективності державного регулювання зайнятості населення. Програма зайнятості населення спрямована на створення нових робочих місць, посилення мотивації до продуктивної зайнятості, підвищення якості робочої сили, регулювання міждержавної трудової міграції, удосконалення форм соціальної підтримки безробітних.

Словацькі колеги Анна Войнарова, заступник директора Департаменту з питань трудового законодавства та охорони праці та Катаріна Ланакова , фахівець Департаменту стратегії зайнятості Міністерства праці, соціальних справ та сім’ї Словацької Республіки розповіли про етапи реформування, приведення соціального законодавства Словаччини до європейських норм і стандартів.

На час вступу Словаччини до ЄС у країні офіційно не працювало 18% населення, кожен третій мешканець Східної Словаччини був безробітним. Щоб вирішити проблему зайнятості і працевлаштування потрібно було змінити не лише законодавчу базу, але повністю переосмислити соціальну філософію, наблизивши її до європейських норм.

Першим кроком було внесено зміни до конституції Словаччини. Держава взяла на себе всі соціальні гарантії з виплат допомоги безробітним, багатодітним, інвалідам, іншим категоріям населення, які потребують соціального захисту. Розмір мінімальної зарплати було збільшено до 250 євро, зменшено податковий тиск на роботодавців, розроблено гнучку систему ринку праці, підвищено мотивацію для працюючих (будь-яка робота, навіть якщо вона не престижна і не кваліфікована, має добре оплачуватися). Під час реформи вдвічі скоротили кількість центрів зайнятості. На них було покладено функції з контролю всіх соціальних проблем та питань зайнятості. Раніше ці напрями контролювали два різних відомства.

Під час працевлаштування особливу увагу було приділено тим категоріям непрацюючих громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. До них віднесли молодих спеціалістів до 25 років без досвіду роботи; громадян, яким виповнилося 50 років; осіб, які перебувають на біржі праці понад 12 місяців; працівників, які не мають фахової освіти; членів багатодітних сімей, які виховують трьох і більше дітей; громадян з фізичними та психічними вадами; іноземців, які бажають працевлаштування тощо. Такі кроки дали свої позитивні результати. Держава визначила головний пріоритет у працевлаштуванні: кожна людина повинна знайти собі таку роботу, яка б забезпечувала її соціальні та життєві потреби. Тому багато людей перекваліфікувалося, влаштувалися на більш престижну, високооплачувану роботу. Таких успіхів Словаччина досягла завдяки підтримці урядів Великобританії, Угорщини та Польщі.

«Ці країни надали нам величезну технічну та консультаційно-методичну допомогу. Вивчався досвід, законодавство наших партнерів, економічні і соціальні чинники. Тепер ми раді поділитися своїми знаннями з вами, нашими українськими колегами»,– наголосили словацькі фахівці.

У програмі українсько-словацьких консультацій: ознайомлення з українським законодавством, відвідання столичного центру зайнятості, обмін досвідом.
Міністерство праці та соціальної політики України
30 вересня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини