Розшити відповідь жінка з Рахівщини не захотіла. Але скільки болю було у її словах! Вони сконцентрували все, що сказали «СЗ «Паланку» інші наші співрозмовники.
Юрій Переста, хірург, декан стоматологічного факультету УжНУ:
— Пора би вже нашим політикам звернути увагу на простих людей, інтелігенцію, думати про добробут держави. Головним фігурантам нинішньої ситуації в державі треба було б сісти за стіл переговорів, аби вони дивилися в очі один одному і щоб люди теж у прямій трансляції могли бачити їхні очі і чути усе, що вони говоритимуть. Зокрема, як думають вести Україну завтра і що робитимуть, аби не їм було добре жити, а простим людям. Економіка, освіта, медицина, пенсії, стабільність цін мають бути для них пріоритетом, а не якісь вузькі, кланові інтереси. Якщо кожен посадовець думатиме, що на своєму місці він повинен зробити для конкретної людини, сім’ї — тоді у нас буде багата, благополучна і міцна держава. Бо інакше люди завтра забудуть про цих недолугих політиків, а майбутні покоління не знайдуть для них добрих слів.
Таміла Ворошилова, вчитель англійської мови, мама трьох дітей, Берегово:
— У всій цій ситуації, що робиться нині в державі, годі розібратися і я вже не хочу розбиратися, мені набридли ці чвари і просто не цікаво. Я від цього краще не живу, навпаки, гаманець усе тоншає, а ціни зростають, жити усе важче. Соціальна політика уряду просто недолуга, а ще краще сказати — на словах просто медова, а на ділі ніяка. Таке враження, що для держави нашої сім’ї просто немає.
Ми з чоловіком, батьки трьох дітей, мусимо бігати на 3-4 роботи щоб нормально годувати і одягати дітей. А про такі речі як відпочинок, у нашій сім’ї же багато років просто не йдеться. На початку літа порахували, що навіть аби тільки на 10 днів виїхати у Крим і пожити біля моря в найневибагливіших умовах, потрібно щонайменше 7,5 тисяч гривень. А де їх узяти? Збирання на навчання трьох наших школяриків зараз просто вибило усю сім’ю з колії. Тільки для однієї дитини і тільки на підручники треба 60 гривень, а ще ж одяг, взуття, ремонти у класах та все інше. Якщо ми цілий день тільки й думаємо де взяти гроші, то які з нас батьки для дітей — не маємо достатньо часу і нервів для повноцінного спілкування з ними, аби вчити їх чогось доброго, розумного і вічного. А як мені готуватися до уроків?
Ці наші політики звичайно мають великі гроші, але як вони можуть жити лише собою, сваритися, з’ясовувати стосунки, коли в державі така криза? Скільки можна випробовувати терпіння людей? Виходить, щоб жити як у Європі нам треба тільки виїхати туди на заробітки?
Арпад Буркуш, заступник міського голови Чопа:
— У нашій міській раді разом працюють представники восьми партій і працюють справді ефективно заради добробуту жителів нашого багатонаціонального і найзахіднішого міста України. Хай би так працювали і депутати Верховної Ради, справді працювали, а не займалися показухою і працювали спільно, ставили за мету добробут людей і підвищення міжнародного іміджу України. Ми мусимо йти до Європи, бо часто там буваємо і хочемо жити так, як наші рідні, друзі і знайомі за кордоном. А Європейський Союз потребує лише державу, яка веде стабільну і послідовну внутрішню і зовнішню політику. Нашим можновладцям треба відкласти амбіції і пам’ятати, що депутати — обранці українського народу, а не васали одного політика, яке б прізвище і посаду він не мав, а тому вони повинні працювати на народ, заради його благополуччя.