Реклама B3

1 395 закарпатських будинків розташовані у небезпечній зоні активних зсувів

Мешканців 60 хат необхідно терміново відселити. Натомість за останні два роки уряд не виділив жодної копійки на реалізацію протизсувної програми, хоча кінцевий термін її виконання закінчується вже через півтора року. Про це сьогодні, 11 вересня, повідомив начальник головного управління економіки Закарпатської ОДА Віктор Погорєлов.

"Чимало закарпатських родин живуть в місцях активних зсувів. Виконавши протизсувну програму, можна було допомогти цим людям. Лихо краще попередити, ніж ліквідовувати, але схоже, що уряд цього не розуміє, або ж не хоче розуміти”, – вважає Погорєлов.
Зсувні процеси в області активізувалися з 1998 року, після паводку. Наразі інженерно-геологічними дослідженнями в краї зафіксовано 1 742 активних зсуви загальною площею понад 50 квадратних кілометрів. У небезпечній зоні розташовані 1395 осель, в основному в Хустському, Тячівському та Рахівському районах. Першочергово відселяти необхідно мешканців 60 будинків.
Наразі через відсутність коштів з державного бюджету, роботи майже не проводяться, – констатує Віктор Погорєлов.
Після липневого паводку зсувні процеси знову активізувалися, побільшало зсувів на Рахівщині та Тячівщині, зокрема у постраждалих від води населених пунктах. В області є ще чимало будинків, які не пройшли відповідну експертизу, і не віднесені до категорії на відселення.
Фактично протизсувну програму з 1999 року профінансовано лише на 10 відсотків. Натомість за рахунок місцевих бюджетів здійснюється моніторинг небезпечних екзогенних процесів. Також силами області вирішуються екстрені ситуації, які час від час виникають при активізації зсувів.
„Прем’єр-міністр-міністр Юлія Тимошенко дуже полюбляє піаритися на ліквідації стихійних лих. Але було б набагато краще, якби уряд планомірно та системно виконував державні програми попередження, які розроблені в багатьох областях, ніж потім „героїчно” допомагав постраждалим”, – заявив посадовець.

ЗІК
11 вересня 2008р.

Теги:

Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

13:31
На Берегівщині вночі сталася пожежа в житловому будинку Фото новина
12:01
На Свалявщині 5-річний хлопчик отримав опіки окропом
10:46
/ 1
На Ужгородщині через електроопору загинули чотири молоді лелеки Фото новина
09:43
На Рахівщині змія вкусила 20-річного хлопця
12:38
/ 1
У поліції розповіли подробиці смертельної ДТП на Тячівщині, у якій загинув мотоцикліст Фото новина
09:38
На Тячівщині мотоцикліст загинув після зіткнення з коровою
15:44
/ 1
На Міжгірщині врятували чоловіка, якого вразило струмом на електроопорі
11:35
На Тячівщині в ДТП травмувалися двоє 17-річних мотоциклістів Фото новина
18:24
На Берегівщині через пожежу ледь не згорів житловий будинок Фото новина
13:01
На Хустщині нетверезий водій насмерть збив пішохода Фото новина
09:09
/ 1
Блискавка вдарила в туристів біля каплиці на Петросі Фото новина
18:18
/ 3
Понад 200 будинків постраждали від буревію на Берегівщині Фото новина
09:13
/ 2
На Ужгородщині невідомі відкрили стрілянину по конях
12:34
/ 1
На Мукачівщині 8-річного хлопчика травмував кінь
09:12
/ 1
На Тисі українські прикордонники врятували неповнолітнього громадянина Угорщини Фото новина
13:08
/ 3
На Ужгородщині дворічний хлопчик випив паливо
10:10
/ 2
Ужгородця з тяжкими укусами голови госпіталізували після нападу домашнього собаки Фото новина
09:00
/ 3
На Закарпатті жінка з 9-річним сином вистрибнули з поїзда
18:25
/ 1
На Закарпатті під час відпочинку на річці загинув 21-річний чоловік
16:41
/ 1
На Закарпатті внаслідок ДТП загинув 64-річний велосипедист Фото новина
12:18
На Тячівщині понад 14 годин гасили пожежу на сміттєсортувальному майданчику Фото новина
12:12
На Рахівщині у лобовій ДТП постраждали семеро людей, серед них двоє дітей Фото новина
10:12
На Рахівщині автомобіль збив дітей на дитячому мотоциклі
18:13
/ 2
На Закарпатті через обміління озера масово гине риба Фото новина
14:30
/ 1
На Закарпатті за добу сталися три ДТП за участі неповнолітніх мотоциклістів Фото новина
» Всі новини