З інформацією про стан роботи і завдання базових центрів зайнятості області щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями виступила перший заступник директора Зоя Катрич. Про результативність наданих активних програм сприяння зайнятості інвалідів, їх працевлаштування звітували директори базових центрів зайнятості: Ужгородського міського – С.М.Олексіюк, Великоберезнянського районного – С.В.Тисянчин, Виноградівського районного – Я.І.Кормош, Іршавського районного – В.М.Парада, Свалявського районного – В.Д.Тимкович, Перечинського районного – В.І.Бумбак, Хустського міськрайонного – М.І.Тимчик.
У результаті здійнесного комплексу інформаційно-роз’яснювальної та профорієнтаційної роботи з початку року до обласної служби зайнятості звернулось у пошуку роботи 204 особи з обмеженими фізичними можливостями, що на 32 особи більше у порівнянні з минулим роком. Усього в центрах зайнятості області перебувало на обліку 289 осіб з інвалідністю (проти 186 у 2007 р. або більше на 64%).
Із числа перебуваючих на обліку інвалідів 238 осіб мали статус безробітного (118 – у 2007 році), що більше у 2 рази. З них 161 особа отримувала допомогу по безробіттю (37 у 2007 році), або у 4 рази більше. Працевлаштовано за сприянням служби зайнятості 85 осіб з інвалідністю, що на 28 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Протягом вказаного періоду 2008 року працевлаштовано 8 осіб з обмеженими можливостями шляхом надання дотацій роботодавцю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з них 2 особи з інвалідністю попередньо проходили стажування на робочому місці, 2 інвалідів працювали на громадських роботах за рахунок коштів підприємств. Із числа прцевлаштованих – 1 випускник ПТУ (дитина-інвалід) – працевлаштований шляхом надання дотації роботодавцю на перше робоче місце за професією «маляр».
7 інвадідам допомогу по безробіттю виплачено одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю. Це – ремонт годинників, виготовлення сувенірів з дерева, пошиття штор, реставрація столярних виробів, відкриття магазину «АВС» на дому, надання правових консультацій.
Брали участь у громадських роботах 7 осіб, по закінченню яких 2 особи працевлаштовні на постійну роботу.
Протягом січня-липня 2008 року спеціалісти у базових центрах зайнятості області брали участь у 182 засіданнях медико-соціальних експертних комісій. При цьому надали 1509 особам з інвалідністю індивідуальні профінформаційні послуги.
Крім цього, інвалідам при зверненні за сприянням у працевлаштуванні безпосередньо у базових центрах зайнятості надавалися інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, послуги з професійної орієнтації. Так, станом на 1 серпня були охоплені профорієнтаційними послугами 338 осіб, яким надано 818 профорієнтаційних послуг, 26 особам надано консультаційні послуги.
Позитивним є те, що на профорієнтаційних уроках, які проводили спеціалісти центрів зайнятості для випускників шкіл, було надано консультації 24 дітям-інвалідам. Особлива увага приділяється питанню повернення інвалідів до продуктивної зайнятості шляхом організації професійного навчання. Так, з початку року направлено на навчання 14 інвалідів. Питання дотримання чинного законодавства базовими центрами зайнятості області щодо соціальної захищенності та реалізації принципу адресності при наданні індивідуальних та групових послуг особам з обмеженими фізичними можливостями знаходяться на постійному контролі керівництва обласного центру зайнятості і вживаються конкретні заходи щодо вдосконалення цієї роботи.
Підсумки наради підбив директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич.