В Академії митної служби України така мережа вже функціонує. У поточному році Академією закуплено програмне забезпечення „Ірбіс-64”, яке дає можливість за допомогою веб-сайту користуватись інформаційними ресурсами електронної бібліотеки. Створено електронну базу даних довідково-бібліографічного відділу бібліотеки Академії. На сьогодні вона містить 63 800 записів бібліографічної інформації. Представлена інформація як універсального характеру, так і бази даних літератури з митної тематики починаючи з 1997 року. Програмне забезпечення бібліотеки дозволяє користуватися розгорнутим пошуковим апаратом.
До кінця 2008 року на офіційному сайті Академії планується розташувати пошуковий каталог навчальної літератури для усіх категорій слухачів, які перебуватимуть на курсах підвищення кваліфікації в Академії.
У мережі Інтернет за адресою www.center.km.ua функціонує веб-сайт Хмельницького Центру підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів Держмитслужби України, його „дзеркало” знаходиться у відомчій мережі Держмитслужби. На сайті розміщено наступні електронні бібліотечні фонди:
1) електронний каталог бібліотеки – пошук наявних видань по бібліотечному фонду Центру;
2) електронна бібліографічна картотека – пошукова система з нормативно-правових питань;
3) інформаційно-аналітична картотека – добірка наукових статей з митної тематики;
4) методичні матеріали – збірка навчально-методичних матеріалів, підготовлених працівниками Центру;
5) документи до Митного кодексу України – інформаційний блок документів та матеріалів для самостійного вивчення Митного кодексу України;
6) тези лекцій для вперше прийнятих працівників (електронна версія навчальних матеріалів).
Відомчими навчальними закладами Держмитслужби систематично проводиться робота щодо наповнення електронних бібліотечних фондів необхідними інформаційними та навчально-методичними матеріалами.
У 2007 році працівниками Хмельницького Центру підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів розроблено збірку навчальних матеріалів у вигляді електронного бібліотечного фонду з автоматизованим контролем рівня знань за напрямком підвищення кваліфікації працівників пасажирських відділів митниць – „кейс технологію” дистанційного навчання. Після успішного випробування цієї форми навчання на початку 2008 року розроблено „кейс технологію” дистанційного навчання для працівників вантажних відділів митниць.
В результаті впровадження в Державній митній службі України мережі дистанційної освіти десятки працівників митних органів протягом 2007 – 2008 років успішно пройшли підвищення кваліфікації.