Науковець виступив з доповідями у двох робочих групах конференції – «Менеджмент і маркетинг у туризмі» та «Наукові ресурси». Теми виступів – «Освіта в туризмі у Центральній Європі» і «Туристичні шляхи Карпатського регіону, підходи до їхніх розробок».
Крім того, Федір Шандор встиг побувати на медичній конференції, куди його запросив виходець із Закарпаття, нині професор університету Західна Австралія, керівник відділення кардіології Королівського госпіталю. Тут ужгородський вчений виголосив доповідь “Медичний туризм: лікування чи відпочинок. Новітні аспекти”.
Федір Шандор розповів, що експерти туризмології з різних країн світу сходяться у прогнозах щодо того, що Україна у найближчому часі ввійде до найбільш популярних регіонів масового туризму, як і Китай та країни Центральної Європи, оскільки тут найменшою є загроза тероризму. «Сучасний турист насамперед дбає про власну безпеку, а вже на другому місці – задоволення», – каже Федір Шандор.
З його слів, учасників конференції, яких було понад 300 осіб, вразив рівень розвитку та підходи до туризму і туризмології в Центральній та Східній Європі, зокрема в Україні: «Найбільше колег здивувало, що ми створюємо глобальні транскордонні мережі туристичні шляхів і навіть об’єднуємо наявні маршрути у кількох державах в єдиний Карпатський туристичний шлях. Бо, наприклад, в Австралії кожен туристичний маршрут є окремим і не зв’язаний з іншими. Сьогодні у нас, як і у них, починають розвиватися такі нові атракції, як от винний, гастрономічний та військовий туристичні шляхи тощо».
Асоціацію геотуризму України (керівні органи якої знаходяться в Закарпатті) запрошено на Другий Всесвітній конгрес з геотуризму в Малайзії (квітень 2010 року).
Довідка
На Закарпатті розробляють мережі туристичних маршрутів «Гастрономічний туристичний шлях» та «Військовий туристичний шлях».
Туристичні шляхи розробляє Регіональний туристично-інформаційний центр Закарпаття (керівник Олександр Коваль) спільно з управлінням з питань європейської інтеграції, туризму і курортів Закарпатської ОДА (керівник Олександр Марченко).
Гастрономічний шлях представлятиме традиційні страви Закарпаття, кухню національних меншин і заклади, які їх найкраще готують. Туристи зможуть не тільки скуштувати, а й навчитися готувати. Можна буде обрати одноденний тур чи більш тривалий. Також можна обирати український, словацький, угорський, ромський, румунський, німецький маршрути.
До початку наступного року вже будуть здійснюватися і екскурсії Військовим туристичним шляхом. Вони знайомитимуть із 6 оборонними лініями, які проходили територією області.