Другий рік поспіль уряд "забуває" фінансувати протизсувну програму на Закарпатті

Зсувні процеси в області активізувалися з 1998-го року, після паводку. Наразі інженерно-геологічними дослідженнями в краї зафіксовано 1742 активних зсуви загальною площею понад 50 квадратних кілометрів. У небезпечній зоні розташовані майже 1400 осель, в основному в Хустському, Тячівському та Рахівському районах. Першочергово відселяти необхідно мешканців 60 будинків.
Ліквідація зсувних процесів потребує фахівців і фінансів. Наразі через відсутністю коштів з державного бюджету, роботи майже не проводяться, – констатує начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов.

Другий рік поспіль уряд "забуває" фінансувати протизсувну програму на Закарпатті

„Чимало закарпатських родин живуть в місцях активних зсувів. Виконавши протизсувну програму, можна було допомогти цим людям. Лихо краще попередити, ніж ліквідовувати, але схоже, що уряд цього не розуміє, або ж не хоче розуміти,” – вважає  начальник головоного управління економіки. 
Після липневого паводку зсувні процеси знову активізувалися, побільшало зсувів на Рахівщині та Тячівщині, зокрема у постраждалих від води населених пунктах. В області є ще чимало будинків, які не пройшли відповідну експертизу, і не віднесені до категорії на відселення. „На Закарпатті необхідно провести комплексні геологічні дослідження, які б дали чітку картину ситуації зі зсувами. Але наразі і на ці цілі уряд коштів не виділяє”, – констатує начальник управління.
„ Також за останні два роки урядовцями не виділено жодної гривні на реалізацію протизсувної програми, хоча кінцевий термін її виконання закінчується вже через півтора року” – каже Віктор Погорєлов. Фактично програму, з 1999 року профінансовано лише на 10 відсотків. Натомість за рахунок місцевих бюджетів здійснюється моніторинг небезпечних екзогенних процесів. Також силами області вирішуються екстренні ситуації, які час від час виникають при активізації зсувів.
 „Прем’єр-міністр-міністр Юлія Тимошенко дуже полюбляє піаритися на ліквідації стихійних лих. Але було б набагато  краще, якби уряд  планомірно та системно виконував державні програми попередження, які розроблені в багатьох областях, ніж потім „героїчно” допомагав постраждалим”, – резюмує Віктор Погорєлов.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
05 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

14:08
У Буштині на Тячівщині згорів Fiat
11:15
В Ужгороді згоріла Tesla Model 3 Фото новина
18:25
/ 2
Сибіга показав "сліпим угорським урядовцям", як дрон-розвідник вторгся на територію Закарпаття
01:37
/ 3
Над Закарпаттям літав дрон з Угорщини
10:02
/ 1
Під час пожежі в Ужгородській лікарні загинув пацієнт Фото новина
10:28
/ 7
На військових навчаннях помер мобілізований ужгородець, який страждав цукровим діабетом Фото новина
16:02
У Виноградові затримали чоловіка, який з ножем напав на 77-річну жінку та намагався її зґвалтувати
09:03
/ 1
У моторошній ДТП в Чехії загинули троє закарпатців, ще один у реанімації Фото новина
14:19
/ 4
В Ужгороді 24-річний чоловік влаштував стрілянину на пошті під час сварки Фото новина
11:50
У Мукачеві та Павшині рятувальники ліквідували дві пожежі
18:32
/ 6
В Ужгороді у гуртожитку знайшли мертвим 20-річного студента Фото новина
11:36
/ 5
На Закарпатті школяр готував кривавий напад на однокласників у прямому ефірі Фото новина
12:01
/ 2
Закарпатські прикордонники знайшли у горах людські рештки Фото новина
07:06
/ 16
Росіяни вдарили ракетами по американському підприємству в Мукачеві: містян просять закрити вікна і не виходити на вулицю Фото новина
07:29
Рух на Солотвино після сходження з рейок вагонів потяга відновлять в неділю
17:37
У Хусті автомобіль насмерть збив велосипедистку Фото новина
16:35
На Міжгірщині судитимуть чоловіка, який зарізав власного сина Фото новина
13:25
На Закарпатті помер підліток, який підірвався на гранаті Фото новина
14:17
/ 8
На Закарпатті під час несення служби застрелився прикордонник
17:29
На Закарпатті іноземець зірвався на авто у прірву Фото новина
10:17
На Іршавщині знайшли мертвим чоловіка, який зник майже два тижні тому
15:00
/ 1
На Мукачівщині 16-річний хлопець підірвався на гранаті Фото новина
18:55
Унаслідок російського удару по залізничному вокзалу в Сумах: пошкоджено потяг "Харків – Ужгород"
13:30
В Ужгороді біля СТО загорівся автомобіль: водій не встиг доїхати до майстра Фото новина
09:20
Жінку в стані глибокої коми знайшли в лісі на Закарпатті Фото новина
» Всі новини