У перші дні після повені до рятувальних робіт було залучено майже півтори тисячі військовослужбовців 13-го армійського корпусу, а також 120 одиниць військової техніки, плавальні засоби та інженерну техніку для відновлення зруйнованих мостів і доріг. З Рівного на місце трагедії виїхали лише офіцери. Рядовий склад підтримував бойову готовність військових частин корпусу на місцях.
— Добиралися в постраждалі райони гелікоптерами, — пригадує Віктор Шубець. — Дороги та залізничне полотно було зруйновані. Втім, навіть повітряний транспорт повністю не міг вирішити проблеми транспортування. Будинки стояли по вікна у воді. В деяких районах води було стільки, що човен пропливав поверх парканів. Тому приземлитися було неможливо. Харчі, воду, медикаменти та одяг доводилося скидати з гелікоптера. Так само, «на льоту», ми евакуювали жінок, дітей та літніх людей.
За перші чотири дні після повені військові з постраждалих районів евакуювали понад 500 осіб. Наступні тижні займалися відкачуванням води спеціальними мотопомпами та відновленням мостів і доріг. Приміщення, які більш-менш уціліли, допомагали підготувати до нового навчального року. У сусідній з Закарпаттям Чернівецькій області майже тиждень довелося відкопувати з мулу асфальтний завод, і стільки ж часу пішло на відновлення його роботи. Крім того, допомагали людям рятувати цінні речі з підтоплених будинків.
— На моїх очах військові з одного будинку встигли винести тільки тумбочку та сімейні фотоальбоми, — пригадує Віктор Шубець. — Щойно вони вийшли з підтопленого помешкання, як воно завалилося. Це жахливе видовище.
Відновлювальні роботи у постраждалих від повені областях тривають. Щоправда, чисельність військових, які задіяні в цих роботах, вже майже втричі менша, оскільки значну частину завдань, які ставили перед військовими, вже виконано.