Новий дошкільний навчальний заклад в селі Нижній Коропець, що на Мукачівщині відтепер відвідуватимуть понад два десятки вихованців. Приміщення, в якому свого часу функціонував дитсадок потребував капітального ремонту. У 2006 році за ініціативи та підтримки першого заступника голови облдержадміністрації Івана Балоги було вирішено розпочати реконструкцію приміщення. Одночасно за згодою громади села було прийнято рішення про те, що в двоповерховій будівлі будуть розташовані дитсадок та початкові класи сільської школи, приміщення якої теж потребує ремонту. Всього на відновлення роботи закладу було витрачено понад 820 тисяч гривень з обласного та районного бюджетів. За ці кошти було проведено капітальний ремонт: оновлено перекриття, замінено вікна та двері на металопластикові, встановлено сучасні системи водо- та теплопостачання, газифіковано заклад.
Окрім цього закладу, до кінця року на Закарпатті відновлять роботу ще 11 дитсадків – по два у Виноградівському, Іршавському, Тячівському та Мукачівському районах, по одному – в Міжгірському, Свалявському та Ужгородському районах, – повідомив в.о. начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак. Наразі в області діють 521 дошкільних навчальних закладів, в яких виховують майже 31 тисячу дітей. У порівняні з 2007 роком, мережа дошкільних закладів збільшилася на 3 одиниці. На Закарпатті показник охоплення дошкільнят вихованням у дитсадках становить 40 відсотків, а це на 17 відсотків нижче від загальноукраїнського рівня, – констатує Михайло Мотильчак. «Маємо понад 5 тисяч заяв від батьків на прийом їх дітей до ДНЗ, але поки що не можемо їх задовільнити», – каже він. За словами в.о. начальника управління найбільші черги в дитсадки в Хустському районі (1015 заяв) та в місті Ужгород (931). „Відкривши нові дитсадки, проблему з чергою частково буде знято”, – констатує Михайло Мотильчак.
Ще один напрям, над запровадженням якого працюють педагоги області – покращення якості виховального процесу в дитсадках. У 290 із 521 закладах діють групи творчо-розвивального характеру. Також у дитстадках запроваджують базову програму розвитку дитини „Я у світі”, затвердженої у березі цього року Міністреством освіти та науки.