За цим Меморандумом виробники, зокрема, зобов’язалися не допускати необґрунтованого зростання оптових цін на соціально значущі продтовари, суб’єкти мереженої роздрібної торгівлі – встановлювати на ці товари надбавку не більше 10% від оптових цін виробника, який поставляє товари. На органи податкової служби був покладений моніторинг цін.
Після липневого паводку у західних областях, в т.ч. на Закарпатті, з метою недопущення штучного підвищення цін на продукти харчування та будівельні матеріали органи податкової служби області також моніторять ціни на ці товари у чотирьох постраждалих районах області (Рахівський, Тячівський, Хустський та Міжгірський).
Податківці Закарпаття активно долучилися до контролю за формуванням цін. Так, до прикладу, лише із 21-го по 27-е серпня 2008р. працівники управління податкового контролю юридичних осіб спільно з працівниками підрозділів податкової міліції облДПА, у тому числі за участю Державної інспекції по контролю за цінами, провели 468 перевірок щодо контролю за розрахунковими операціями в сфері готівкового обігу та обстежень, в тому числі 46 юридичних осіб та 422 фізичних осіб – приватних підприємців.
Для проведення перевірок було відібрано суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво хліба та хлібобулочних виробів, макаронних виробів, роздрібну торгівлю продуктами харчування, в тому числі на ринках, та нафтопродуктами. За результатами проведених перевірок очікувана сума штрафних (фінансових) санкцій складає 175,5 тис. грн.
За результатами проведених перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю продуктами харчування, встановлено порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Очікувана сума штрафних (фінансових) санкцій складає 15,5 тис. грн.
У ході проведення перевірок також здійснювався контроль за формуванням цін на продукти харчування. Порушення державної дисципліни цін не встановлено.
Проведено і 7 перевірок щодо контролю за розрахунковими операціями в сфері готівкового обігу та обстежень АЗС, в ході яких вивчалося питання формування цін на нафтопродукти. За результатами перевірок очікувана сума штрафних (фінансових) санкцій складає 5,5 тис. грн.
Як видно з усього перерахованого, найважливіше завдання – не допустити стрімкого зростання цін на соціально значущі товари – на Закарпатті виконується. Підприємці і податківці краю продовжують співпрацювати, зокрема, у проведенні моніторингу цін, і таким чином виконувати Меморандум порозуміння.