Закарпатські екологи жорстко контролюють додержання природоохоронного законодавства

Під час паводкової ситуації екологічно небезпечні об’єкти, що знаходилися в зоні можливого підтоплення, Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області були взяті на постійний посилений контроль, а після відновлення транспортного зв’язку між населеними пунктами держінспекторами було розпочато обстеження зазначених об’єктів.

 При цьому встановлено, що затоплення об’єктів підвищеної екологічної небезпеки, в тому числі складів невідомих, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, не відбулося.
В період з 24 липня по 22 серпня 2008 року проведено наступну роботу.
З метою забезпечення дієвого контролю за місцями розміщення твердих побутових відходів на території області, в тому числі районів, що постраждали під час стихійного лиха, Інспекцією перевірено 26 сільських, 2 селищні та 1 міська рада на предмет дотримання вимог ст.21 Закону України “Про відходи”. В ході перевірок особлива увага зверталася на виконання раніше виданих приписів. За результатами перевірок видано 29 приписів про усунення виявлених порушень, притягнуто до адміністративної відповідальності 13 голів сільських рад та 1 голова міської ради на загальну суму штрафів 1,336 тис. грн.
Проведено 4 розрахунки завданих навколишньому природному середовищу збитків внаслідок засмічення земель, а саме:
- розраховано розмір шкоди, зумовленої засміченням земельної ділянки площею 0,82 га в прибережно-захисній смузі р. Тересва на території Дубівської сільської ради Тячівського р-ну через порушення природоохоронного законодавства при розміщенні та облаштуванні звалища твердих побутових відходів. Сума збитків склала 324,720 тис. грн.;
- розраховано розмір шкоди, зумовленої засміченням земельної ділянки площею 0,1431 га в прибережно-захисній смузі р. Чорна Тиса на території Чорнотисянської сільської ради Рахівського р-ну через порушення природоохоронного законодавства при розміщенні та облаштуванні звалища твердих побутових відходів. Сума збитків становить 3074,217 тис. грн.;
- розраховано розмір шкоди, зумовленої засміченням земельної ділянки площею 0,7818 га сільськогосподарського призначення деревообробним підприємством СП “Апогей” на території Ясінянської селищної ради Рахівського р-ну через порушення природоохоронного законодавства при розміщенні відходів деревообробки. Сума збитків становить 77,163 тис. грн.
- розраховано розмір шкоди, зумовленої засміченням земельної ділянки площею 0,0288 га на території Великолазівської сільської ради Ужгородського р-ну через порушення природоохоронного законодавства при розміщенні та облаштуванні звалища твердих побутових відходів. Сума збитків склала 63,990 тис. грн.
В ході перевірок встановлено, що в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1217 від 03.08.1998р. „Про затвердження Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів” в перевірених органах місцевого самоврядування не створено постійно діючі комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. Про зазначене, а також про ситуацію, що склалася на території області у сфері поводження з відходами поінформовано голову обласної державної адміністрації на нараді 15 серпня 2008 року, де за участю керівників правоохоронних і контролюючих органів області було розглянуто питання забезпечення належного контролю за здійсненням заходів із благоустрою населених пунктів області.
З метою попередження та недопущення надзвичайних ситуацій на території області Інспекцією посилено контроль за додержанням природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами і на території районів області, які не постраждали під час паводку.
На виконання п.8 Плану заходів з ліквідації стихійного лиха, затвердженого Протоколом №5 від 07.08.08р. засідання оперативного штабу при Мінприроди були розпочаті та продовжуються перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють переробку деревини.
В період з 24 липня по 22 серпня 2008 року перевірено 24 виробничі об’єкти. До адміністративної відповідальності притягнуто 24 посадові особи на загальну суму штрафів 4,104 тис. грн. За результатами перевірок винесено 13 рішень про призупинку діяльності об’єктів деревообробки.
На виконання розпорядження Президента України «Про вивчення стану ведення лісового господарства у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській і Чернівецькій областях, спільного завдання комісії щодо перевірки стану використання лісових ресурсів та законності вирубки лісів в Карпатському регіоні, згоди Мінприроди України на проведення позапланового заходу та плану заходів Державної екологічної інспекції Закарпатської області на 2008 рік проводяться перевірки стану лісовпорядкувальних і лісозаготівельних робіт у державних лісогосподарських підприємствах Держкомлісгоспу та Мінагрополітики України.
В ході перевірок державних підприємств «Ясінянське ЛМГ», «Рахівське ЛДГ», НПП «Синевир», філій ГДСЛАП «Закарпатагроліс» «Міжгір’ядержспецлісгосп» та «Тячівдержспецлісгосп» виявлені наступні порушення вимог природоохоронного законодавства: не очищення місць рубок від порубкового залишку, не вивезення деревини в установлений термін, пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту, порушення термінів проведення санітарно-оздоровчих заходів (не зрубано деревину, що підлягала вирубуванню),  самовільні рубки в насадженні та ін. В ДП «Рахівське ЛДГ» припинено трелювання деревини з 11 лісосік.
За результатами перевірок загальний розмір майнових стягнень  становить 19,190 тис. грн., розмір заподіяної довкіллю шкоди складає 2088,693 тис. грн.
Матеріали перевірки ДП «Рахівське ЛДГ» будуть передані до Закарпатської міжрайонної природоохоронної прокуратури.
Перевірки продовжуються.
Крім цього, на землях запасу Перечинського та Ужгородського адміністративних районів виявлено незаконні рубки дерев різних порід масою 24,4  куб.м. на суму заподіяної шкоди 50,8 тис. грн. Загальний розмір майнових стягнень та заподіяної шкоди становить  2107,88 тис.грн., в т.ч. майнових стягнень 19.2 тис.грн.
Після завершення перевірок матеріали теж будуть передані до Закарпатської міжрайонної природоохоронної прокуратури.
З метою своєчасного реагування та уникнення негативних наслідків повені з 27.07.08 р. Інспекцією посилено контроль за якістю поверхневих водойм в зоні стихійного лиха. З цією метою регулярно проводяться відбори проб поверхневих вод на р. Тиса в прикордонних створах с. Ділове (Україна)/Держкордон, м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина) та м. Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина) та на притоках ріки Тиси - річках Шопурка, Тересва, Теребля, Ріка та здійснюються дослідження вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах. Станом на 22 серпня було відібрано 59 проб води, виконано 653 компонентовизначення.
За даними аналітичних досліджень на даний час якісний склад поверхневих вод в контрольних створах р. Тиса та її притоках стабілізувався і знаходиться у межах, характерних для даного періоду року.
Контроль за ситуацією, відбір та дослідження проб води продовжується. 

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області
27 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
» Всі новини