Кам’яниця, Закарпаття: До Дня незалежності — реконструйований дитсадок

17-та річниця Незалежності України запам'ятається жителям цього прекрасного закарпатського села, що в Ужгородському районі, надовго: напередодні свята у Кам'яниці гостинно прийняв 87 діточок відремонтований, реконструйований дошкільний заклад. Нині дитячий садок - як писанка. На евроремонт старої будівлі районна влада виділила 50 тисяч гривень. Осторонь не залишилися ні сільрада, ні Кам'яницьке кар'єроуправління, ні місцеві підприємці, ні батьки.

Тепло вітали кам'яничан з прекрасним садочком (зліва направо) начальник відділу капітального будівництва РДА Павло Ба-бука, сільський голова Марія Коваль-Мазюта, голова районної ради Михайло Фединець, директор Кам'яницького кар'ероуправ-ління Ярослав Кенійз
Саме батькам найбільше дякувала сільський голова Марія Коваль-Мазюта на урочистостях з приводу відкриття дитячого садка. Гостей зібралося багато. Від щирого серця привітав батьків, дітей голова ра-
йонної ради Михайло Фединець. Михайло Ілліч відзначив активність місцевої влади, її бажання якомога більше зробити для своїх сельчан. Щиро раділи за такі прекрасні умови для кам'яничат директор Кам'яницького кар'єроуправління Ярослав Кенійз, керівник дитсадочка Ганна Бруженяк, директор табору «Верховина» Василь Мандула, в. о. директора Ужгородського лісгоспу Василь Кий та інші.
Подарунків було багато. Щебеневики подарували два величезних килими, районна влада - комплекти постільної білизни для кожного вихованця дитсадка. Без подарунків не прийшли і лісовики, і районні та місцеві депутати. Малята тут же побігли застеляти свої ліжечка новою білизною.
Будівлю дитсадка нині не впізнати. Проведено нову водопровідну систему, поміняно електропроводку повністю. Тут з'явилися перші в районі, можна сказати, експериментальні очисні споруди, зроблено їх запас і на майбутню школу.
Ганна Яночко, зав. медпунктом щебеневиків, згадала про відкриття першого дитсадка у Кам'яниці, будівлі якого вже було 150 років. Його відкривали з великими труднощами, у селі не вистачало певної кількості дітей і всякими правдами та неправдами позаписували навіть малят з перечинської Поташні.
Кожний виступаючий щиро радів, що нині так гарно у дитсадку. Сільський голова від щирого серця подякувала всім -будівельникам, начальнику відділу капітального будівництва РДА Павлу Бабуці, депутату сільради Валерію Стегурі, який з електриками поміняв все освітлення, не чекаючи оплати за свою працю.
Образно кажучи, всі причетні до ремонту дошкільного закладу вклали в нього свою душу, тому так тепло й затишно стало в цій будові. Добре наробилися і батьки, й вихователі. Останні за свою сумлінну працю отримали грошові премії від сільради, а високі гості - пам'ятні, символічні подарунки.
Марія Коваль-Мазюта нагадала районній владі, що селу необхідна нова школа, висловила бажання, щоб нинішні наймолодші вихованці дитячого садка у перший клас пішли вже в нову школу, яка стане окрасою села.
...Оглядаємо приміщення дошкільного закладу. Нові меблі, нові фіранки, кожна група від сільради отримала пилосмоки...
Прекрасний подарунок отримало село напередодні Дня незалежності України. У Кам'яниці до таких приємних подій вже звикли: молодь отримала клуб, відремонтовано дороги, постійна увага до людей похилого віку, наведено порядок з смітниками. Попереду - будівництво нової школи, до якого готове долучитися все село.

Марія Підгорна, Ужгородський район
24 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:37
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
21:30
У четвер у Росішці на Рахівщині попрощаються з Героєм, політв'язнем Іваном Мироном, що помер на 97 році життя Фото новина
18:06
/ 8
У Мукачеві за участі голови ОВА і мера відкрили 112-й в Україні McDonald's Фото новинаВідео новина
18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
» Всі новини