Перевірено 8 сільських, 2 селищні та 1 міську раду на предмет дотримання вимог ст.21 Закону України “Про відходи”. За виявлені в ході перевірок порушення природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 6 голів сільських рад на загальну суму 697 гривень.
За матеріалами перевірок та виявлених правопорушень природоохоронного законодавства Інспекцією проведено 3 розрахунки завданих довкіллю збитків, а саме внаслідок
- засмічення земельної ділянки площею 0,82 га в прибережно-захисній смузі р. Тересва на території Дубівської сільської ради Тячівського р-ну при розміщенні та облаштуванні звалища твердих побутових відходів. Сума збитків склала 324,720 тис. грн.;
- засмічення земельної ділянки площею 0,1431 га в прибережно-захисній смузі р. Чорна Тиса на території Чорнотисянської сільської ради Рахівського р-ну при облаштуванні звалища твердих побутових відходів. Сума збитків - 3074,217 тис. грн.;
- засмічення земельної ділянки площею 0,7818 га сільськогосподарського призначення деревообробним підприємством СП “Апогей” на території Ясінянської селищної ради Рахівського р-ну при розміщенні відходів деревообробки. Сума збитків склала 77,163 тис. грн.
Матеріали перевірок передано в прокуратуру.
В ході перевірок Інспекцією встановлено, що в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р. № 1217 «Про затвердження Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів» в перевірених органах місцевого самоврядування не створено постійно діючі комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.
На виконання Плану заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, затвердженого наказом Мінприроди України № 398 від 28.07.08, в Рахівському районі було перевірено 6 суб’єктів господарської діяльності, пов’язаних з роботами по первинній обробці деревини. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб на загальну суму штрафів 799 гривень.
Впродовж тижня проводились дослідження якості поверхневих вод. За результатами аналізів проб поверхневих вод, відібраних Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області на р. Тиса в прикордонних створах: с. Ділове (Україна)/Держкордон, м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина) та м. Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина) та р. Шопурка, р. Тересва, р. Апшиця, р. Теребля, р. Ріка показники якості води знаходяться в межах, допустимих для паводкової ситуації.
Контроль за ситуацією продовжується.