Карпачова просить Тимошенко врятувати Солотвинський солерудник на Закарпатті

Уповноважений Верховной Ради з прав людини Ніна Карпачова просить прем’єр-міністра Юлію Тимошенко виділити додаткові кошти і за будь-яку ціну врятувати від руйнування Солотвинський солерудник - природну лікарню для хворих на бронхіальну астму.

Карпачова просить Тимошенко врятувати Солотвинський солерудник на Закарпатті

Як повідомили у прес-службі Уповноваженого ВР, у поданні до прем’єра зазначається, що після звернення до Омбудсмана численних пацієнтів Української алергологічної лікарні, розташованої у селищі Солотвино Тячівського району Закарпатської області, та її головного лікаря Ярослава Чонки щодо збереження цього медичного закладу, запобігання у такий спосіб порушенню прав хворих на належну медичну допомогу, а також трудових прав працівників лікарні, Уповноваженим ВР з прав людини відкрите провадження. З виїздом на місце грунтовно обстежена лікувальна база закладу, розташована у шахті № 9 державного підприємства “Солотвинський солерудник”, підпорядкованого Міністерству аграрної політики України.

За своїми цілющими бальнеологічними властивостями Солотвинське родовище не має аналогів не тільки в Україні, а й у світі, наголошує Н.Карпачова. Тут уже проліковано понад 90 тисяч хворих на бронхіальну астму, у тому числі близько 30 тисяч дітей. У лікарні працює майже 400 фахівців, а головного лікаря обрано віце-президентом комісії зі спелеотерапії при ЮНЕСКО.

Досі у лікувальних відділеннях шахт №№ 8 і 9 щороку отримували допомогу близько 6,5 тис. хворих на бронхіальну астму. Усього ж такого лікування потребують, за даними Міністерства охорони здоров’я, близько 2 мільйонів громадян.

8 липня 2008 року понад 100 пацієнтів Української алергологічної лікарні блокували міжнародну трасу Мукачеве-Рогатин.

Після паводків 1998 та 2001 років на шахті № 9 почастішали аварії, активізувались провали земної поверхні у зоні гірничого відводу солерудника, щогодини у горизонти шахти прибуває понад 600 кубічних метрів води. Просочується вода й у спелеовідділення, де лікуються хворі, йдеться у поданні.

Упродовж останніх двох років територіальним управлінням Держгірпромнагляду України по Закарпатській області було видано 10 приписів про заборону спуску в підземні відділення лікарні, зважаючи на реальну загрозу життю людей.

У такому ж стані перебуває й шахта № 8 цього державного підприємства, на базі якої діє Закарпатська обласна алергологічна лікарня. У 2004 році аварійним відвалом породи на шахті було зруйновано армування вентиляційного стовбура та перекрито його на глибині 76 метрів. Споруди шахт у зв’язку з довготривалою експлуатацією перебувають в аварійному стані й непридатні для подальшого використання.

Відновити повноцінну роботу ДП “Солотвинський солерудник”, а відтак і стабільну роботу медичних закладів без втручання і допомоги держави неможливо, наголошує у своєму поданні Уповноважений ВР з прав людини.

З держбюджету цього року для проведення аварійно-відбудовних робіт Солотвинському солеруднику виділено 15 млн. грн. Ці кошти передбачено направити на ліквідацію наслідків затоплення гірничих виробок, відкачування води з них, гальмування утворення карстових провалів, фінансування науково-дослідних робіт та інженерно-геологічних досліджень, утримання стовбурів шахт, проведення інших заходів. На думку фахівців, цих коштів замало для запобігання катастрофі, та й надходити вони почали лише тепер. До того ж шахтарям державного підприємства заборговано близько 2 млн. грн. зарплати.

З огляду на результати провадження та для захисту прав хворих на бронхіальну астму на якісне лікування, що можливе лише на базі унікального лікувального закладу, а також обстоюючи трудові права шахтарів Солотвинського солерудника, працівників Української та Закарпатської обласної алергологічних лікарень, Н.Карпачова просить Ю.Тимошенко розглянути питання про виділення додаткових коштів на проведення аварійно-відбудовних робіт на шахтах №№ 8 і 9 державного підприємства ”Солотвинський солерудник”, що гарантувало б безпечну експлуатацію підземних відділень Української та Закарпатської обласної алергологічних лікарень, а також дати доручення щодо погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві “Солотвинський солерудник”.

УНІАН
15 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

Л.Данко 2008-08-15 / 18:20:00
Не коректно узагальнювати.В аварійному стані знаходиться солефабрика шахти №9 ,а

також затоплений на 54 м вентиляційний стовбур.

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

10:49
На Ужгородщині гасили пожежу на "неексплуатованому" складі птахокомплексу
10:42
На Мукачівщині горів Ford Transit
00:17
На Мукачівщині квадроцикл в'їхав у натовп людей на зупинці
09:16
/ 2
На Мукачівщині пожежа понищила КамАЗ
09:15
/ 1
Під час пожежі в літній кухні у Виноградові загинув чоловік
16:11
/ 1
Відгукнувшись на гавкіт собаки, на Свалявщині рятувальник на "тихому полюванні" порятував чоловіка
13:48
На Міжгірщині 8-річна дівчинка винесла свого 4-річного братика із палаючого будинку
10:59
На Мукачівщині згорів Ford Fiesta
10:44
Усю ніч на Тячівщині шукали підлітків, що заблукали, збираючи гриби
10:42
Недіючий цех із виготовлення цегли горів у Драгові на Хустщині
10:40
Volkswagen Touran горів у Тячеві, а наступного дня у Бедевлі гасили загорання "Форда"
10:38
Унаслідок пожежі в будинку на Рахівщині загинув чоловік
21:13
/ 3
В Ужгороді вночі "феєрично" горіло дерево
13:25
У Королеві на колії виявили тіло чоловіка, якого переїхав поїзд
22:52
Унаслідок вибуху котла на Радванці в Ужгороді постраждала жінка
22:41
В Угорщині врізався в дерево мікроавтобус з заробітчанами з Закарпаття
10:49
На Великоберезнянщині чоловік загинув під колесами електрички
09:28
У Синевирі, на Міжгірщині та в Тячеві горіли житлові будинки
10:23
На Берегівщині гасили пожежу у столярному цеху
10:22
Газовий котел горів у квартирі в Мукачеві, тоді як на Ужгородщині пожежа знищила кімнату в будинку
10:21
В Ужгороді пожежа знищила ВАЗ, а на Рахівщині горів УРАЛ
11:35
В Ужгороді хлопчик, поки його матір була на кухні, випав із вікна 5-го поверху
09:31
На Рахівщині пожежа знищила "Ниву"
00:21
У Хусті троє дітей опинилися в лікарні внаслідок вибуху невстановленого пристрою
23:31
/ 1
У Матійові на Виноградівщині знайшли труп жінки, що вже почав розкладатися
» Всі новини