Карпачова просить Тимошенко врятувати Солотвинський солерудник на Закарпатті

Уповноважений Верховной Ради з прав людини Ніна Карпачова просить прем’єр-міністра Юлію Тимошенко виділити додаткові кошти і за будь-яку ціну врятувати від руйнування Солотвинський солерудник - природну лікарню для хворих на бронхіальну астму.

Карпачова просить Тимошенко врятувати Солотвинський солерудник на Закарпатті

Як повідомили у прес-службі Уповноваженого ВР, у поданні до прем’єра зазначається, що після звернення до Омбудсмана численних пацієнтів Української алергологічної лікарні, розташованої у селищі Солотвино Тячівського району Закарпатської області, та її головного лікаря Ярослава Чонки щодо збереження цього медичного закладу, запобігання у такий спосіб порушенню прав хворих на належну медичну допомогу, а також трудових прав працівників лікарні, Уповноваженим ВР з прав людини відкрите провадження. З виїздом на місце грунтовно обстежена лікувальна база закладу, розташована у шахті № 9 державного підприємства “Солотвинський солерудник”, підпорядкованого Міністерству аграрної політики України.

За своїми цілющими бальнеологічними властивостями Солотвинське родовище не має аналогів не тільки в Україні, а й у світі, наголошує Н.Карпачова. Тут уже проліковано понад 90 тисяч хворих на бронхіальну астму, у тому числі близько 30 тисяч дітей. У лікарні працює майже 400 фахівців, а головного лікаря обрано віце-президентом комісії зі спелеотерапії при ЮНЕСКО.

Досі у лікувальних відділеннях шахт №№ 8 і 9 щороку отримували допомогу близько 6,5 тис. хворих на бронхіальну астму. Усього ж такого лікування потребують, за даними Міністерства охорони здоров’я, близько 2 мільйонів громадян.

8 липня 2008 року понад 100 пацієнтів Української алергологічної лікарні блокували міжнародну трасу Мукачеве-Рогатин.

Після паводків 1998 та 2001 років на шахті № 9 почастішали аварії, активізувались провали земної поверхні у зоні гірничого відводу солерудника, щогодини у горизонти шахти прибуває понад 600 кубічних метрів води. Просочується вода й у спелеовідділення, де лікуються хворі, йдеться у поданні.

Упродовж останніх двох років територіальним управлінням Держгірпромнагляду України по Закарпатській області було видано 10 приписів про заборону спуску в підземні відділення лікарні, зважаючи на реальну загрозу життю людей.

У такому ж стані перебуває й шахта № 8 цього державного підприємства, на базі якої діє Закарпатська обласна алергологічна лікарня. У 2004 році аварійним відвалом породи на шахті було зруйновано армування вентиляційного стовбура та перекрито його на глибині 76 метрів. Споруди шахт у зв’язку з довготривалою експлуатацією перебувають в аварійному стані й непридатні для подальшого використання.

Відновити повноцінну роботу ДП “Солотвинський солерудник”, а відтак і стабільну роботу медичних закладів без втручання і допомоги держави неможливо, наголошує у своєму поданні Уповноважений ВР з прав людини.

З держбюджету цього року для проведення аварійно-відбудовних робіт Солотвинському солеруднику виділено 15 млн. грн. Ці кошти передбачено направити на ліквідацію наслідків затоплення гірничих виробок, відкачування води з них, гальмування утворення карстових провалів, фінансування науково-дослідних робіт та інженерно-геологічних досліджень, утримання стовбурів шахт, проведення інших заходів. На думку фахівців, цих коштів замало для запобігання катастрофі, та й надходити вони почали лише тепер. До того ж шахтарям державного підприємства заборговано близько 2 млн. грн. зарплати.

З огляду на результати провадження та для захисту прав хворих на бронхіальну астму на якісне лікування, що можливе лише на базі унікального лікувального закладу, а також обстоюючи трудові права шахтарів Солотвинського солерудника, працівників Української та Закарпатської обласної алергологічних лікарень, Н.Карпачова просить Ю.Тимошенко розглянути питання про виділення додаткових коштів на проведення аварійно-відбудовних робіт на шахтах №№ 8 і 9 державного підприємства ”Солотвинський солерудник”, що гарантувало б безпечну експлуатацію підземних відділень Української та Закарпатської обласної алергологічних лікарень, а також дати доручення щодо погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві “Солотвинський солерудник”.

УНІАН
15 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

Л.Данко 2008-08-15 / 18:20:00
Не коректно узагальнювати.В аварійному стані знаходиться солефабрика шахти №9 ,а

також затоплений на 54 м вентиляційний стовбур.

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

15:56
Послаблень карантину на Закарпатті наразі не буде
15:50
Дитсадки в Ужгороді з вівторка, 9 червня, не працюватимуть
13:42
На Закарпатті – 29-та смерть пацієнтки із COVID-19
12:57
У Виноградові легковик вилетів у кювет і кілька разів перекинувся
10:05
4 нові випадки коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
09:19
23 пацієнтам на Закарпатті впродовж доби підтверджено COVID-19
16:20
Під Ужгородом нетверезий водій за кермом Mitsubishi не впорався з керуванням і вилетів у кювет
10:22
У Мукачеві за добу підтверджено 6 випадків COVID-19, загалом у місті сьогодні – 89 хворих на коронавірус
10:11
/ 2
5 нових випадків коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
09:53
Після обшуків у Вільховецькій ОТГ голова подав у відставку. Мешканці – протестували, депутати – відставку не прийняли
09:23
На Рахівщині пожежа понищила "Москвич"
09:19
У Стримбі й у Великому Бичкові на Рахівщині горіли літні кухні
09:17
/ 2
За добу на Закарпатті одужало 90 пацієнтів, що хворіли на COVID-19
09:56
ФОТОФАКТ. На зупинці в Ужгороді знайшли тіло невідомого чоловіка
09:49
/ 2
11 нових випадків коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
09:45
/ 1
Ужгородський музичний коледж ім. Задора завершує навчальний рік дистанційно
09:29
У Мукачеві горіла будівля для зберігання тирси
09:21
/ 4
На Закарпатті за добу підтверджено 20 випадків COVID-19
01:38
На перевалі на межі Львівщини та Закарпаття сталася серйозна ДТП
10:11
В Ужгороді за добу – жодного нового випадку коронавірусної інфекції
09:42
В Ужгороді, намагаючись уникнути зіткнення з мікроавтобусом, водій "Мерседеса" врізався у дерево та інше припарковане авто
09:32
На Рахівщині під ранок згорів ГАЗ
09:22
На Закарпатті за добу підтверджено 10 випадків COVID-19
02:44
/ 1
У Перечинській ОТГ послабили карантинні вимоги
14:50
У Мукачеві з ночі кілька годин поспіль гасили масштабну пожежу
» Всі новини