Впродовж другої половини дня та ночі в суботу, 9 серпня, випала місячна норма опадів.
Як наслідок, в Ужгороді підтопленими виявилися 231 житловий будинок, 84 підвальні приміщення та 522 дворогосподарства на 36-ти вулицях, повідомив Центр пропаганди ГУ МНС у Закарпатській області. На жаль, причиною перетворення ужгородських вулиць на річки стали не лише примхи природи.
Не менша вина лежить на міській владі. Адже вода на дорогах обласного центру з’явилася не через те, що Уж вийшов із берегів, а тому, що каналізації не можуть упоратися з «сюрпризами». Каналізаційні стоки міста наразі здатні працювати лише на 50 %, а потужності каналізаційно-насосних станцій узагалі використовуються лише на третину. Причому про те, що рано чи пізно такі проблеми виникнуть, було зрозуміло чи не кожному жителю міста. Переїзд під залізничним мостом на вул. Анкудінова «плавав» навіть після звичайних злив. Зрозуміло, що причина в забитих стоках. Лише міські комунальники чомусь про це не здогадалися. Як наслідок, цього разу там уже доречніше було пливти човнами, а не їздити автівками. За нашою інформацією, мешканці мікрорайону «Радванка», який суттєво постраждав від води, скаржаться, що давно просять міські комунальні служби провести нормальну каналізацію, проте чиновники все списують на брак грошей. До того ж ані прибирати наслідки, ані компенсувати збитки людям ні уряд Тимошенко, ні міська влада на чолі з «народним» мером С. Ратушняком, здається, не планує.
В Ужгородському ж районі вода залила 79 житлових будинків, 77 підвальних приміщень, 1572 дворогосподарства та 250 колодязів в 15 населених пунктах.
У Чопі – 4 будинки та 31 дворогосподарство. Місто майже 12 годин частково залишалося без електроенергії. Через це не працювали каналізаційно-насосні станції. Тому керівник краю Олег Гаваші дав термінове доручення обленерго вивчити й виправити ситуацію з енергозабезпеченням міста, адже останнім часом вимкнення електроенергії тут не рідкість.
У Перечинському районі вода підтопила 12 будинків та 168 дворогосподарств. Унаслідок стихії пошкоджено 200 метрів дороги в селі Ворочево та 700 метрів – у селі Сімерки. У Свялявському районі ж не пощастило одному селу – Оленеву, де через підвищення рівня води в місцевому потічку підтоплено 35 дворогосподарств.
У Міжгірському районі злива призвела до 7 зсувів ґрунту (у 4 місцях вони дійшли до будинків і зупинилися за кілька метрів), зруйновано 72 м берегозміцнювальних підпірних стінок, підмито 72 м смуги сільської дороги, зруйновано 2 дерев’яні містки. Найбільше постраждали мешканці села Нижній Студений.
У понеділок, 11 серпня, голова ОДА Олег Гаваші провів оперативну нараду за наслідками стихії й щодо заходів на ліквідацію наслідків лиха, у якій узяли участь прокурор області Юрій Бенца, начальник головного управління МНС у Закарпатській області Володимир Бодак, начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець, перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков, міський голова Чопа Галина Цар, голова Ужгородської РДА Анатолій Колібаба та голова Перечинської РДА Михайло Данча, повідомили з прес-служби ОДА.
Окрім аналізу рятувальних робіт, учасники обговорили й причини стихійного лиха. Олег Гаваші, зокрема, відзначив: «Одна річ, коли йдеться про недофінансування програм на будівництво дамб. Але зовсім інше, коли через недбальство й безвідповідальність органів місцевої влади, передусім сільських голів, у населених пунктах створюються такі надзвичайні ситуації місцевого масштабу. А все через те, що не прочищаються канави, потічки. Люди безконтрольно зсипають будівельні матеріали, де заманеться. Береги річок і каналів позаростали. Складається враження, що таке поняття, як громадські роботи, багатьом головам сільрад незнайоме».
За наслідками наради голова облдержадміністрації дав низку доручень: зокрема, відповідні органи перевірять використання коштів органами місцевого самоврядування на громадські роботи. Сільські голови особисто відповідатимуть за санітарний стан населених пунктів. Притягатимуть до відповідальності й громадян, які своїми діями спричинюють виникнення таких ситуацій.
Пізніше голова ОДА особисто відвідав кілька населених пунктів, що постраждали від зливи у вихідні. Там він знову наголосив на потребі своєчасного очищення канав і потічків, бо це також спричинює паводки місцевого значення.
Станом на ранок вівторка рятувальники вже встигли відкачати воду з 231 житлового будинку, 27 підвалів, 490 дворогосподарств та 38 колодязів.