За її словами, нині Міністерство праці та соціальної політики України вже завершило перший етап надання авансових компенсаційних виплат постраждалим під час стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.
- Мешканці 6 областей (Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької), яким повінь завдала шкоди, вже отримали перші кошти на відбудову та ремонт зруйнованого майна, - сказала урядовець.
Зокрема, 883 родини, що належать до громадян першої категорії, які повністю втратили житло, отримали допомогу в розмірі 5 тис гривень на сім'ю. 6 124 родинам другої категорії, помешкання яких підлягає капітальному ремонту, було виплачено по 2,5 тис грн, а для 20 235 родин третьої категорії, помешкання яких зазнали пошкоджень, компенсація становить 1 тис грн.
"Тим часом на сьогоднішній день вже розпочато й виплати другого траншу допомоги", - проінформувала міністр. Вона нагадала, що її розмір для першої категорії постраждалих становить 50 тис грн, для другої - 20 тис, а для третьої - 5 тис грн, з яких 4 тис призначені на поточний ремонт і 1 тис - на відшкодування вартості втраченого майна.
Уряд також гарантує, за словами Людмили Денисової, постраждалому населенню й додаткові виплати. Йдеться, зокрема, про компенсацію за зруйнування та пошкодження господарських будівель з розрахунку 50 гривень за 1 кв. метр загальної площі; за втрату майна в сумі 1 тис грн (окрім третьої категорії постраждалих сімей, яким зазначена сума врахована в авансовій сумі 5 тис грн); а також за загибель домашньої худоби та втрату сільськогосподарської продукції на присадибних ділянках та у містах.
Що ж до відшкодування втрат представників малого бізнесу, то "фізичним особам-підприємцям, які мали відведені в установленому порядку місця для торгівлі на організованому ринку і фактично здійснювали там реалізацію товарів, передбачена допомога в сумі 5 тис грн на одну сім'ю, до складу якої входять фізичні особи-підприємці, однак незалежно від кількості місць, які були відведені в установленому порядку на ринку", - констатувала урядовець.
Однак, за її словами, на сьогоднішній день є ряд суттєвих проблем, які заважають активніше здійснювати виплати урядової допомоги щодо другого траншу: із 28 796 родин постраждалих є підготовленими списки лише на 22 тисячі. Повністю відсутні списки у Радехівському районі Закарпаття, у місті Калуш, що на Прикарпатті, де жертвами стихії стала більш ніж одна тисяча родин, а також у Новоселицькому районі Чернівецької області, який за словами міністра найбільше постраждав від стихійного лиха "і тим не менше необхідні документи на 2 683 родини відсутні". У цьому сумному переліку назвала урядовець й місто Чернівці.
Тому, звертаючись через ЗМІ до місцевих органів влади, Людмила Денісова попросила їх якнайшвидше прискорити цей процес. "В іншому разі люди не зможуть отримати допомогу, яка їм обіцяна державою по другому траншу", - наголосила міністр, додавши, що враховуючи масштаби руйнувань і обмаль часу, оскільки не за горами осінь, а за нею й прихід зими, уряд і так максимально спростив процедуру отримання вкрай необхідних для постраждалого населення коштів.