Держкомзем готує рекомендації про можливість подальшого використання підтоплених земель

За підсумками перевірки Держкомзем має дати рекомендації про можливість подальшого використання підтоплених земель.

Всього в результаті повені виявилися підтопленими близько 50 тис. га, з них 33,9 тис. га припадає на сільгоспземлі. Перевірки якості грунту на сьогоднішній день ще не закінчені. За попередніми даними, найгірша ситуація на Івано-франківщині - області, яка найбільше постраждала від паводку (там затоплено близько 28 тис. га сільгоспугідь). За словами керівника Львівського обласного центру "Облдержродючість" Анатолія Демчишина, на окремих ділянках вода стояла навіть на рівних поверхнях - просто вже не могла увійти в землю. Урожай загинув - всі рослини просто згнивають, якщо вода стоїть більш як два-три дні.
Хоча в цілому затоплення навряд чи призвело до значного пошкодження грунту, побоювання викликають гірські ділянки. "У гірських районах на Івано-франківщині можливі зсуви, водна ерозія. Можливі також намивання, при яких родючий шар грунту опиняється внизу", - пояснює А.Демчишин.
У Тернопільському центрі "Облдержродючість" повідомляють, що проведений аналіз грунту в чотирьох районах області, які були затоплені: ні намивань, ні зсувів не зафіксовано.
Узагальнені дані по областях можуть стати відомі до кінця цього тижня. Експерти відзначають, що з урахуванням цих даних потрібно буде насамперед спрямувати зусилля на підготовку грунту для посіву озимих культур.
Від паводку наприкінці липня постраждали Вінницька, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецька і Тернопільська області. Загальний збиток від стихійного лиха оцінюється в 6 млрд грн., у тому числі збитки аграріїв від затоплення посівів перевищують 400 млн грн..

Валерій Барський, УКРІНФОРМ
12 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

19:12
На Закарпатті стався землетрус Фото новина
12:56
У Мукачеві поїзд збив чоловіка на залізничному перегоні
11:45
/ 2
Закарпатські прикордонники врятували 24-річного чоловіка, який намагався горами пройти у Румунію Фото новина
10:50
/ 1
Небо над Свалявою засяяло полярним сяйвом Фото новина
18:04
У Бабичах на Мукачівщині горів житловий будинок Фото новина
17:15
У Нересниці вночі згоріла дерев’яна лазня Фото новина
13:46
Поїзд «Київ — Ясіня» зіштовхнувся з авто на Прикарпатті Фото новина
13:07
/ 1
На Тячівщині поліцейські врятували жінку від самогубства Фото новина
11:28
/ 1
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувався 11-річний хлопчик Фото новина
18:13
Піч спричинила масштабну пожежу в житловому будинку на Ужгородщині Фото новина
15:17
У селі Лопушанка на Мукачівщині ледь не зайнявся будинок
17:45
На Закарпатті собаки напали на жінку з дітьми Фото новина
11:57
/ 6
Після смерті 12-річної пацієнтки стоматологічна клініка в Ужгороді виступила із заявою Фото новина
11:04
У селі Білки на Хустщині сталася пожежа в житловому будинку Фото новина
14:21
Через засніжені дороги медики понад 4 години евакуювали пенсіонера з опіками на Великоберезнянщині Фото новина
13:46
/ 13
В Ужгороді померла 12-річна дівчинка після введення наркозу у стоматології Фото новина
12:22
Румунські гірські рятувальники врятували українця після понад 30 годин у Карпатах Фото новина
11:38
На Хустщині через пожежу в гаражі ледь не зайнявся будинок Фото новина
11:33
Аварія на електролінії залишила більшу частину Перечина без світла Фото новина
13:15
На Мукачівщині через розпалену піч ледь не згорів будинок Фото новина
12:24
/ 1
На Говерлі врятували 23-річного туриста з Одеси з обмороженням ніг Фото новина
11:04
У пожежі на Хустщині загинув 60-річний чоловік Фото новина
09:59
Увечері між Обавою та Мукачевом поїзд збив чоловіка Фото новина
16:14
У селі Ботар на Берегівщині горів житловий будинок Фото новина
14:12
/ 1
На Тячівщині через негоду медики дісталися пацієнта із судомами на кінних санях Фото новина
» Всі новини